Wp-Admin Beyaz Sayfa Hatası

İçindekiler

Zaman zaman yapılan işlemlerden dolayı admin paneline girdiğiniz zaman beyaz bir sayfa ile karşılaşırsınız ve ne yaparsanız yapın admin girişi yapamazsınız. Bu tür durumlarda siteniz normal olarak çalışır ancak panelinize giriş yapamazsınız.
Admin paneline girememenizin yani beyaz sayfa ile karşılaşmanızın pek çok nedeni olabilir. Şimdi sizlere bu nedenlerden ve çözümlerden bahsedeceğiz.

Eklentiler Klasörü

Beyaz sayfa hatasının en büyük nedenlerinden biri de yüklemiş olduğunuz eklentilerdir. Bu probleme eklentilerin sebep olup olmadığını anlamak için, wp-content > Plugins klasörüne ulaşarak, bu plugins klasörünün adını değiştirmek. Örneğin plugins1 yapın ve admin panelinize girmeye çalışın. Eğer girebiliyorsanız sorun eklentilerden kaynaklanıyor demektir. Tek tek eklentilerinizi etkinleştirerek hataya sebep olan eklentiyi bulun ve silin.

Temalar

Eklentilerden sonra görülebilecek bir diğer problem ise kullandığınız temadır. Eğer yeni bir tema yükledikten sonra başınıza bu iş geliyorsa bilin ki temanız hatalı. Tema klasörüne girerek kullanmış olduğunuz temayı default tema ismiyle değiştirerek deneyin. Eğer problem düzeliyorsa sorun temadan kaynaklanıyor.

Wp Versiyonu

Eski bir versiyona sahipseniz beyaz sayfa hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun için bir an evvel wordpress sürümünüzü güncellemeniz gerekir. wp-admin ve wp-includes dosyalarını yeni sürüm ile manuel olarak da değiştirebilirsiniz.

Wp-config Dosyanız

Ana dizinde bulunan wp-config dosyanızı notepad++ ile açarak, ANSI olarak kaydedilip kaydedilmediğini kontrol edin. Eğer ANSI değilse ANSI’ya çevirerek bu sorundan kurtulun.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir