WordPress Yazı İçi Başlıklara Link Verme

Başlık Linkleme

WordPress yazı başlıklarına linkleme, sitenize uğrayan ziyaretçiler için çok büyük bir kolaylık sunar. Uzun bir makale yazdınız diyelim. Tabi bir sürü alt başlıklar yer alıyor. Ziyaretçileriniz için bu başlıkları, makaleden hemen önce gösterseniz nasıl olurdu? Böylelikle, kullanıcının ihtiyacı olan bilgiye kısa sürede erişmesini sağlayacaksınız.

Yazı içi linklemeyi sitenize entegre edebilmek için 2 seçeneğiniz var. Bunlardan ilki kodlama ile diğeri ise eklentiler ile. Wordpess’in pratik yanlarından biri de her isteğinize eklentiler ile karşılık veriyor olması. Kullanmamız gereken eklenti, Table of Contents Plus. Linkleme konusunda, en iyi eklentiler arasına ismini yazdırmayı başarmış son derece kullanışlı bir eklentidir.

Table of Contents Plus Eklentisi

Başlık Linkleme
Eklentimiizi indirip aktifleştirdikten sonra admin panelinden Ayarlar > TOC bağlantısına gelin. Main options bölümünde yapmanız gerekenler:

Position: Konu içi linklerin nerede gösterilmesini istiyorsanız bu bölümden seçebilirsiniz. Yazınızın en üst kısmında göstermek için “Top” seçeneğini işaretleyin.
Auto Insert: Bu bölümde linklemelerin hangi bölümlerde olacağını seçebiliyorsunuz. Sayfa, içerik vs…
Heading Text: Başlığın ne olmasını istiyorsanız bu bölümden seçebilirsiniz. Örneğin içindekiler gibi…
Heading text bölümü etkinleştirirseniz, alt kısımda seçenekler açılacak:
Allow the user to tog: Bu bölüm, linklemenin kullanıcılar tarafından açılıp gizlenebileceğini gösterir.
Hide the table of contents: Eğer bu kısmı aktif ederseniz, linkleme gösterilmez. Ancak “Göster” butonuna tıklandığı zaman gösterilir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “WordPress Yazı İçi Başlıklara Link Verme

  1. Merhaba, Bunu bir eklenti ile yapmak yerine manuel yapmak daha doğru olduğunu düşünüyorum. Her eklentinin az da olsa kaynak tükettiğini varsayarsak bu şekilde onlarca eklenti birleştirildiğinde oldukça fazla kaynak tüketecektir dolayısyla bu tür eklentileri kullanmak yerine alternatif olarak manuel yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir