WordPress Yan Paneli Sabitleme

Web site reklam gelirlerini arttırmanın en önemli yollarından biri de yan panellerin doğru kullanımıdır. Özellikle wordpress yazılımını kullanan kullanıcılar, reklam kodlarını sağ panele ekleyerek gelirlerini önemli ölçüde arttıyor. Yan panelde doğru reklam kodunun kullanılması son derece önemli. Ayrıca reklam kodlarının dışında, üzerinde en çok durduğunuz bir kategori ya da haberler dizisini de ekleyebilirsiniz.
Yan panele, reklam kodu ya da kategorileri eklediniz. Her şey bununla bitmiyor. Ziyaretçiler içeriği okuyup aşağı indiği zaman sağ panel alanınız boş kalacak. İşte bu alanın boş görünmesini engellemek için Q2W3 Fixed Widget eklentisini kullanarak, yan paneli sabitleme işlemini halledeceğiz.

Q2W3 Fixed Widget Kullanımı

kayan sidebar
Eklentiler > Yeni Ekle diyerek eklentimizi indiriyoruz. Eklentiyi inidirp kurduktan sonra eklentiye girerek, Auto fix widget id seçeneğini aktif hale getirin. Böylelikle kurulum başarılı bir şekilde gerçekleşecek. Bundan sonra yapmanız gerek Görünüm > Bileşenler sekmesine girerek, sabit olmasını istediğiniz bileşeni seçip hemen altında yer alan “Fixed widget” kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra artık sizinde kayan yan paneliniz olacak. Ve ziyaretçiler sayfada ne kadar aşağıya inerse insin, her zaman reklamınız ekranda yer alacak.
q2w3 wp eklentisi
Bazı temalarda bu özellik yer alıyor. Ancak birçok temada ise bu özellik bulunmuyor. Bu gibi durumlarda Q2W3 Fixed Widget eklentisini kullanarak siz de sabit yan panele sahip olabilirsiniz. Reklam gelirleriniz de büyük bir ölçüde artacaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir