WordPress Nedir?

WordPress, içerik yönetim sistemidir. Hiçbir kod bilgisine sahip olmadan istediğiniz içeriği oluşturmanıza ve bu içerikleri yayınlamanızı sağlar. Yeni bir internet sitesi kurmak isteyenlerin her zaman ilk tercihi wordpress olmuştur. Kullanıcıya sunduğu sayısız eklenti ve temaları ile birçok ihtiyacınızı bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı ve geliştirmesi oldukça kolay olan bu yazılım, her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

WordPress ile ne tür site açılabilir?


Bu sorunun tek bir cevabı var. Dilediğiniz her siteyi wordpress yazılımı ile kolay bir şekilde açabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan yazılım olan wordpress ile haber sitesi, e-ticaret sitesi, moda, blog, magazin, dergi gibi hemen hemen bütün sektörler ile alakalı siteler açabilirsiniz. Ünlü haber kanalları ve gazeteleri wordpress kullanıyor. Dünyaca ünlü CNN, The New York Times; ülkemizden de Sözcü Gazetesi wordpress kullanan dev şirketler arasında yer alıyor.

 

Woocommerce nedir?

Woocommerce bir wordpress eklentisidir. E-ticaret sitelerine sahip kullanıcıların olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu eklenti ile e-ticaret sitenizi kusursuz olarak yönetebilirsiniz. Eklentinin özelliklerini sıralayacak olursak: Mağaza yönetimi, stoklarınızın takibi, indirimli ürünlerin gösterilmesi, kupon sistemi, her ürüne ait yorum sistemi, ayrıntılı rapor sunumu, sepete ekleme özelliği, fiyatlara göre filtreleme, müşteri paneli gibi sayısız özelliğe sahiptir. Bir e-ticaret sitesinde olması gereken tüm özellikleri Woocommerce eklentisinde bulabilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir