WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açmak

WordPress’te bağlantılarınızı yeni sayfada açmak, düşündüğünüzden de faydalı bir işlemdir. Linklerin yeni sayfada açılmasının Seo’ya büyük katkısı vardır. Sitenizi ziyaret eden kullanıcı içeriğinizi okurken, sayfa içinde yer alan linklerinize tıklayarak bağlantınız yeni bir sayfada açılır. Böylece kullanıcı her iki sayfada bulunur ve oturum süreniz ciddi ölçüde artar.

Linkleri Yeni Sayfada Açma Yöntemleri

Sayfanızda bulunan tüm iç linkleri yeni bir sayfada açmak için function.php dosyasına kod eklemeniz gerekiyor. Oldukça basit olan bu yöntem sayesinde siz de tüm iç linklerinizi yeni bir sayfada açabilirsiniz.

function autoblank($text) {
$return = str_replace('<a', '<a target="_blank"', $text);
return $return;
}
add_filter('the_content', 'autoblank');

Bu kodu function.php dosyasına ekleyin. Function.php dosyasına ulaşmak için 2 yönteminiz var. Bunlardan ilki, FTP ile giriş yaparak wp-content-themes-temanız klasöründe yer alan function.php dosyasına ulaşabilirsiniz. İkinci yöntem ise wordpress admin panelinizden Görünüm > Düzenleyici sekmesine tıklayarak function.php dosyasına ulaşabilirsiniz.

Not: Lisanslı temalarda ek function dosyası yer alıyor. Bu durumda ek function dosyasına kodu eklemeniz gerekebilir.

Yok

Eğer bu işlemin otomatik olmasını istemiyorsanız ve kod eklemek istemiyorsanız ikinci bir yöntem daha var. İçerik eklediğiniz sırada bağlantı vereceğiniz kelimeyi “Bağlantı ekle” dediğinizde, aşağıda yer alan seçenekte “Bağlantıyı yeni sekmede aç” kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir. Bu sayede hiç kod eklemeden kolaylıkla bağlantılarınızı yeni sekmeden açabilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir