WordPress Kategori ve Menü Ekleme

Sektörünüz ile alakalı sitenize birçok kategori eklemeyi düşünebilirsiniz. WordPress’e yeni başlayanların ilk öğrenmesi gereken konuların başında yer alıyor. Header üst bölümde kategorilerinizi gösterebileceğiniz gibi yan panelde de gösterebilirsiniz. Aynı zamanda alt kategori de oluşturabilirsiniz.Şimdi wordpress kategori ve menü oluşturmayı anlatmaya başlayalım.

WordPress Kategori Oluşturma

WordPress yazılımını kullanıyorsanız, kategori oluşturmak son derece basit. İlk olarak Yazılar > Kategoriler sekmesine tıklayın. Yeni kategori ekle kısmına kategorinizin ismini yazın. Yazı kısa isminde ise dilerseniz Url adresini belirtebilirsiniz. Kategori isminin Url adresi olmasını istiyorsanız boş bırakın.
wp kategori ekleme
Ebeveyn kategori ise alt kategori oluşturma işlemidir. Yani daha önceden açmış olduğunuz kategoriyi ebeveyn kategorisi olarak seçerseniz, yeni açacağınız kategori, seçtiğiniz kategorinin alt kategorisi olur.

Dilerseniz kategorinizle ilgili bir tanım yazabilirsiniz. Her şeyi yaptıktan sonra kaydedin ve kategorinizi oluşturun. Evet kategori oluşturdunuz ancak şu an için sitenizde gözükmez. Bunun için açmış olduğunuz kategoriyi menüye eklemeniz gerekir.

WordPress Menü Oluşturma

Daha önceden açmış olduğunuz kategori ya da sayfaları menüye ekleyerek sitenizde göstermeye başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Görünüm > Menüler sekmesine tıklayın. Eğer menünüz yoksa, “Yeni bir menü oluştur” bağlantısına tıklayın. Menü ismini belirleyin ve kaydedin.
wp menü ekleme
Menülerde, sol tarafta bulunan sayfalar ya da kategoriler sekmesine tıklayarak, önceden oluşturduğunuz sayfa ya da kategorileri seçip “Menüye ekle” butonunu kullanarak menünüze ekleyebilirsiniz. Menüye ekledikten sonra menüyü kaydet diyerek menü ekleme işlemini sonlandırabilirsiniz. Böylelikle sayfalarınız ve kategorileriniz web sitenizde görünmeye başlar.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir