WordPress İletişim Formu Ekleme

WordPress kullananların neredeyse tamamı ya iletişim formu kullanıyor ya da nasıl ayarlanacağını araştırıyor. WordPress ile özdeşleşen, olmazsa olmaz eklentiler arasına adını yazdırmayı başarmış bir konudur. İletişim formları için sayısız eklentiler mevcut. Biz bugünkü konumuzda Ninja Forms eklentisinden bahsedeceğiz ve kurulum aşamalarını tek tek anlatacağız.

Ninja Forms Eklentisi Kurulumu

Eklentiler > Yeni ekle diyerek Ninja Forms eklentisini indiriyoruz. Kurulum işlemi bittikten sonra admin paneline Ninja Forms kategorisi oluşturuluyor. Buraya tıkladıktan sonra “Yeni Ekle” diyorsunuz ve oradan da istediğinizi seçebilirsiniz. Ben Blank Form üzerinden anlatımımı yapıyorum tabi siz de istediğiniz formu bu şekilde oluşturabilirsiniz.

Buradan “E-postalar ve Eylemler” bölümüne tıklıyoruz. Karşınıza çıkan sayfada yönetici e-postaları kısmının yan tarafında bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın. Burada, maillerin hangi e-posta adresine gelmesini istiyorsanız onu belirtmeniz gerekiyor.

Yönetici e-postasına maillerin gelmesini istiyorsanız hiç dokunmayın bu şekilde kalsın. Yapılması gereken pek bir ayar yok. Ancak dilerseniz ilgili bölümlere girerek mesajları Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra yukarıda sapda yer alan “Bitti” butonuna tıklayın ve hemen sonra size bir kod verecek.

Size verilen o kodu istediğiniz bir sayfaya ekleyerek iletişim formunu oluşturabilirsiniz. Örneğin “İletişim” sayfanıza girerek bu kodu yapıştırın ve kaydedin.

Kodu sayfaya ekledikten sonra iletişim formunuz aktif olarak çalışacaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir