WordPress İçerik Okunma Sayısı Gösterme

Herkes yazmış olduğu makalelerin kaç kişi tarafından okunduğunu görmek ister. WordPress ile bu durumu Wp-Postviews eklentisiyle halledebilirsiniz. WordPress içerik okunma sayısı ile ilgili onlarca eklenti olmasına rağmen en başarılı ve en çok tercih edileni Wp-Postviews eklentisidir. Çünkü birçok eklenti sayfa yenilemeleri bile okunmuş olarak gösteriyor ve ortaya gerçekçi sonuçlar çıkmıyor.
Wp-Postviews ile yazmış olduğunuz makalelerin en altında kaç kişi tarafından okunduğu gösteriliyor. Aynı zamanda Yazılar > Tüm Yazılar sekmesine girerek yine o bölümden de hangi yazınız kaç kere okunmuş kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Wp Postviews Eklentisi

En çok tercih edilen bu eklenti ile siz de kolaylıkla makalelerinize sayaç ekleyebilirsiniz. Ayrıca panelden kolayca yönetim ile Türkçe’ye çevirebilirsiniz.
İlk olarak Eklentiler > Yeni ekle sekmesine girerek Wp-Postviews eklentisini indirin. Daha sonra Ayarlar > Wp-Postviews bölümüne tıklayarak dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz.
Count Views From bölümünde, okunma sayısının kimler için çalışmasını istiyorsanız seçebilirsiniz. Örneğin yalnızca üyeler ya da tüm herkes için. Ayrıca botların okunmaları sayılıp sayılmayacağını da seçebilirsiniz.
Views Template bölümünde ise kodun başına ya da sonuna “okunma sayısı” gibi bir ibare ekleyebilirsiniz. İçeriklerin altında yer alan sayaçta yalnızca rakamların gözükmesini istiyorsanız resimde gördüğünüz şekilde kalsın.

Most Viewed Temlate bölümünde de admin panelindeki görüntülenme sayısını gösteriyor. Yani Yazılar > Tüm Yazılar kısmına girdikten sonra orada göreceğiniz sayaç. Dilerseniz burada yer alan “views” kelimesini “okunma” olarak değiştirebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 10 Ortalama: 4.9]

One thought on “WordPress İçerik Okunma Sayısı Gösterme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir