WordPress Hosting

Birçok host sağlayıcı firma wordpress hosting paketleri de sunuyor. Host seçiminde dikkat etmeniz gereken tek bir nokta var. Eğer çok fazla resim ve içerik eklemeyi düşünüyorsanız web alanının yüksek olmasına özen gösterin. Çok kapsamlı ve iddialı bir site hazırlıyorsanız, web alanı dışında aylık trafik hacmini de yüksek tutmanızda fayda var. Hatta mümkünse ve imkanlar dahilindeyse, web alanını ve trafiği sınırsız olan bir paket seçmeniz büyük fayda size sağlayacaktır.

WordPress’in en iyi performans gösterdiği server Linux’tur. Bu yüzden wordpress kurmayı düşünüyorsanız Linux tabanlı bir host almalısınız. Windows ile yeterli performans alamaz ve sürekli hatalar ile uğraşıp durursunuz.

Cpanel ile wordpress kurulumu


Günümüzde artık her şey pratikleşti. WordPress kurulumu da artık cpanel ile çok daha kolay bir hale geldi.

  • Cpanel ile wordpress kurmak için ilk olarak Cpanel’e giriş yapın. (siteadresi.com/2082)
  • Cpanel’e giriş yaptıktan sonra web uygulamalarına giriş yapın.
  • Aşağıya doğru indiğinizde WordPress’i göreceksiniz. WordPress’e tıkladıktan sonra tek tık ile kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere hiçbir işlem yapmadan, veritabanı oluşturmadan tek tık ile kolay bir şekilde wordpress kurulumunu gerçekleştirdik. Bu noktadan sonra wordpress başarılı bir şekilde kurulmuş olacak. Bundan sonraki adım olarak kendinize uygun bir tema bulabilir ve eklentiler yükleyerek web sitenizi çok daha zengin bir hale getirebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir