WordPress Etiket – Simple Tags Eklentisi

Wordpress’in sunduğu eklentiler ile birçok webmaster tercihini wordpress’den yana kullanıyor. Hemen hemen her şey için eklentileri kolaylıkla temin edebilir ve hiçbir kod bilgisine gerek kalmadan bu eklentiler vasıtasıyla işlerinizi rahat bir şekilde halledebilirsiniz.
Etiketler son derece önemli ve bir o kadar da kritik bir işlemdir. “Azı yarar çoğu zarar” lafı tam bu etiketler için söylenmiş. Öyle ki bu etiketlerin kullanımını abarttığınız zaman siteniz için kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden az ama öz kullanmakta yarar var.
 

Simple Tags Eklentisi

wp etiket
Wordpress kullananların en çok kullandığı olgulardan biri de etiketlerdir. Bu etiketler ile arama motorlarında sizin sayfanıza çok daha kolay ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Simple Tags eklentisi de tam bu noktada devreye giriyor. Simple Tags ile site içi linklemeleri de kolay bir şekilde, otomatik olarak yapabilirsiniz. Örneğin “webmaster” etiketini girdiniz. Simple Tags bu kelimeyi otomatik linkleyerek muhteşem bir iş çıkarıyor. Şimdi gelelim bu eklentini kurulma aşamasına.
Eklentiler > Yeni ekle bölümünden eklentimizi kuruyoruz. Kurduktan sonra Ayarlar > Simple Tags sekmesine tıklıyoruz. Ve “Features” bölümünde ilk satırda bulunan “Auto links tags” özelliğini aktif hale getiriyoruz. Bu sayede içeriğe girmiş olduğumuz her etiket otomatik olarak linkleniyor ve sizin ayrıca linklemenize gerek kalmıyor.
İlk başta da bahsettiğimiz gibi, etiket konusunu abartmamak lazım. Aksi halde arama motorları sizi spam olarak algılayabilir ve sitenizi spam olarak görür.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir