WordPress Abone Ol Eklentisi

WordPress Abone Ol

WordPress kullananların vazgeçemediği eklentilerden biri de WP Subscribe Pro eklentisidir. Bu eklenti ile sitenizde istediğiniz bir tarafa ekleyeceğiniz form ile ziyaretçilerinizin sitenize abone olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle paylaştığınız her içerikten sonra abone olan ziyaretçilerinizin de haberi olacak. Bu eklentiyi dilerseniz yazınızın başına ya da sonuna, yan panele gibi istediğiniz bir yere ekleyebilirsiniz. Bu eklentinin popup özelliği de mevcut. Kısaca, abone eklentileri arasında en kullanışlı eklentidir diyebiliriz.

WP Subscribe Pro Ayarları

Eklentimizi indirip kurduktan sonra Ayarlar > WP Subscribe Pro sekmesine gidelim. İlgili bölüme geçtikten sonra “Enable Popup” kısmını aktifleştirelim.
Show subscribe form in popup: Yalnızca abonelik formunu etkinleştirmek istiyorsanız bu bölümü aktifleştirin.
Show related posts in popup: Bu harika bir özellik ve mutlaka aktifleştirmenizi öneririm. Ziyaretçilerinizin bulunduğu sayfada benzer içerikleri göstererek hemen çıkma oranınızı ciddi ölçüde düşürebilirsiniz.
Popup width:Popup kısmının genişliğini burada belirleyebilirsiniz.
Popup Animation: İsminden de anlaşılacağı üzere, popup giriş efektlerini bu bölümden seçebilirsiniz. Burada birçok seçenek var. Dilediğinizi seçebilir ve hemen aşağıda bulunan Preview Popup butonuna tıklayarak canlı olarak yaptıklarınızı görebilirsiniz.
Popup overlay color: Açılır sayfalar açıldığında, arka bölümün rengini buradan belirleyebilirsiniz.
Popup overlay opacity: Aynı şekilde arka bölümün transparanlığını da bu bölümden dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
Show custom HTML or shortcode in popup: Bu bölümü aktifleştirdiğiniz takdirde sizin belirlemiş olduğunuz içerikelr gözükür. Daha sonra Popup Content kısmından, içeriğinizi oluşturabilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir