Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Site Kurulumu

İçindekiler

Web sitesi kurmak için temelde 3 materyale ihtiyacımız vardır. Domain, hosting ve yazılım altyapısı. Domain sitenin ismi, hosting yeri, yazılımı ise tasarım + yazılımı barındıran bir web sistemidir.

Dünyaca ünlü CMS olan WordPress sayesinde, yazılım ve tasarım sürecini kısaca atlatabilirsiniz. Normalde bir web sitesi kurmak için minimum 1 adet tasarımcı, 1 adet arayüz yazılımcısı(front-end) ve 1 adet arka plan (back-end) yazılımcısı gerekir.

Neden Bir Sitem Olmalı?

İnternet dünyasında varolmak için bir web sitesi kurmanız lüks değil şarttır. İnsanların sizinle etkileşim kurabilmesi ve size bulabilmesi için sadece web sitesi kurmakta yetmiyor. Web sitenizi kimse bilmediği sürece, kimse girmez. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgileri sitemde bulabileceksiniz.

Tema Nedir?

Tema bir CMS’in üzerine giydirilebilen, hazır tasarım yapılarıdır. En fazla tema WordPress için yapılmıştır. İster haber, ister blog, ister e-ticaret yada hastane sitelerini WordPress ile rahatça kurabilirsiniz.

Tema Nasıl Bulunur?

WordPress.org’da yer alan ücretsiz temalardan kullanabileceğiniz gibi, Themeforest.net adresinden satin alacağınız lisanslı temarlarla da ilerleyebilirsiniz.

İnternet Sitesi Ne Kadara Kurulur?

Bir internet sitesi kurmak için minimum ve maksimum fiyat yoktur. İstek, özellik ve profesyonelliğe göre fiyatlar artacaktır. Yine de WP ile çalışan ajanslarda ücretler 2.000 TL ile 15.000 TL arası değişebilir. Diğer web yazılımlarının ise maaliyetleri çok daha fazladır. Bu aralık 10.000 TL ile 250.000 TL arası değişebilir.

Web sitenizi kendiniz kurarsanız ise Domain 50 TL, Hosting 150 TL, WordPress Ücretsiz, WordPress teması ortalama 250 TL’dir. Yani sitenizi kendiniz kuracaksanız 450 TL maaliyeti olur.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir