İçeriğe geç

Web Sitesi Hız Testi Araçları

Günümüzde internet hızlarının da artmasıyla birlikte kullanıcıların dikkat ettiği temel noktalardan bir tanesi de sitelerin açılma hızıdır. Kullanıcıların isteklerine cevap vermek için devamlı güncellenen arama motorları da hızlı açılan siteleri sıralamalarda üst sıralara taşımaktadır. Sitenizin hızlı açılması ve buna ek olarak sayfalar arası geçişlerin hızlı olması kullanıcıların sitenizde daha çok sayfa gezerek daha fazla vakit geçirmesini sağlayacaktır. Sitenizin hızını test edebileceğiniz araçları madde madde listelemek gerekirse:

 1. Google PageSpeed Insights
  Google Hız Testi
  Google Developers tarafından sunulan bu araç sayesinde sitenizin hızını doğrudan arama motorunun sağladığı araç sayesinde test edebilirsiniz. Bu hız testi aracının size sunduğu avantajlar şunlardır:
  -Sitenizin hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda açılma hızını gösterir
  -0 ile 100 puan arasında açılma hızını değerlendirerek fikir almanızı kolaylaştırır
  -Yavaş açılan bir siteye sahipseniz veya sayfa hızını arttırmak istiyorsanız size önerilerde bulunur.
  -Tarayıcılar için çıkarılan eklentiler sayesinde anlık testler uygulayabilirsiniz.
 2. GTMetrix Sayfa Hızı Test Aracı
  GTMetrix
  Bir arama motoru tarafından sunulmasa da gayet kullanışlı bir test aracıdır. Bu aracın sizlere sunduğu imkanlar ise şunlardır:
  -Hız testi sonucunu merak ettiğiniz sitenin YSlow ve GTMetrix puanlarını beraber sunarak size karşılaştırma imkanı sunar.
  -Size sunduğu test sonucunu PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  -Araç siteyi sorgularken hangi sorguları kullandı ve bunlara karşılık hangi sonuçları aldı gibi detaylı bir rapor sayfasını sizlere sunar.
 3. Pingdom Site Hızı Test Aracı

  Üçüncü alternatif olarak kullanılabilecek ve güvenilirliği şaibeli olan bir araç olmakla birlikte karşılaştırma yapma açısından kullanımı mümkün olan araçlardandır. Sonuçlarını 0 ile 100 arasında sunar ve ayrıntılı raporun tarafınızdan indirilmesini sağlar.
Oyla
Kategori:SEO

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir