Web Sitenizin Güvenlik Açıklarını Tespit Etmek İçin Araçlar

Web sitesi sahipleri sitelerini arama sonuçlarında ileri taşımaya çalışırken güvenlik açıklarını genelde ihmal etmekteler. Siteniz arama sonuçlarında ne kadar ileri olursa olsun, sitenizi saldırılara açık hale getiren bir güvenlik açığı sizin için en büyük tehlikedir.

SUCURI

Kullanılan uygulamalar arasında en popüler olanlardan bir tanesi ve en sık güncellenenidir. Sitenizde mevcut olması muhtemel malware, spam ve tahrif gibi tehlikeli durumlar için hızlı bir kontrol gerçekleştirebilirsiniz ve programcınız ile birlikte bu problemleri çözebilirsiniz.

Qualys SSL Labs, Qualys FreeScan

SSL açıklarının taranması için en çok kullanılan araçlardan bir tanesi olan SSL Labs sayesinde son kullanım günü, genel değerlendirme, şifreleme, SSL sürümü ve SSL sürümünün sunduğu protokol bilgileri kontrol edilebilir.

SiteGuarding

Bu aracın sunduğu imkanlar sayesinde sitenize bulaşması muhtemel kötü yazılımlar, kara liste, spam gibi olumsuz durumlar için sorgulama yapabilirsiniz. Bu aracın bir diğer avantajı ise popüler scriptlerle uyumlu olmasıdır.

Acunetix

Ücretli olan bu yazılım sayesinde beş yüzün üzerinde güvenlik açığı açısından siteniz test edilir ve test sonucu size rapor halinde sunulur. Acunetix’e ilk üyelikte 14 günlük deneme sürümü kullanılabilir.

Netsparker Cloud

Kritik olarak tanımlanabilecek 25 web sitesi açığının kontrolünde kullanılan kurumsal bir araç olmasıyla öne çıkar. Açık kaynak kodlu olarak gerçekleştirilen projeler için ücretsizdir. Ticari amaçlı siteler için ise cüzi ücretler karşılığında hizmetten faydalanabilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir