Uluslararası SEO

Uluslararası SEO

Yerel pazarın imkanlarını sonuna kadar kullanan firmalar, kâr etmek ve diğer çeşitli amaçlarla sonraki adım olarak uluslararası pazara odaklanmakta ve SEO yöntemlerini de uluslararası piyasaya entegre etmektedirler. Uluslararası alanda faaliyet gösteren web siteleri için SEO teknikleri yerel pazara göre biraz farklılaşmaktadır. İki pazar için de temel noktayı kullanıcı memnuniyeti oluşturduğundan dolayı teknikler bu merkez üzerinden belirlenmekte ve uygulanmaktadır.

Yerel pazardan uluslararası pazara yönelen firmaların ilk yapması gereken şey SEO tekniklerine uygun olarak web sitelerini yabancı dillere çevirmektir. Çeviri, bölgenin güncel dil anlayışına uygun olarak profesyonelce ve SEO teknikleri gözetilerek yapılmalıdır.

İkinci adımda hedeflenen bölgede bulunan kullanıcıların alışkanlıkları gözetilerek web sitesinde üzerinde eğer gerekiyorsa değişiklikler yapılmalıdır. En basitinden bazı görsel materyaller her ülkede aynı sonucu vermediğinden dolayı o bölgeye açılmadan önce görsellerin revize edilmesi için araştırmalar yapılmalıdır.

SEO’yu etkileyen teknik kavramlar için programcılar eşliğinde web sitesinin alt yapısının güçlendirilmesi ve sıralamaların belirlenmesinde en büyük etkenlerden olan web sitesi açılış hızının bölgeye göre optimize edilmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki yerel pazarda mevcut rekabetten başarılı çıkmış olsanız dahi uluslararası pazarda yerel pazara göre daha fazla rekabetle başa çıkmanız gerekecektir.

Hedeflenen bölgeye yönelik backlinkler edinmek ve site içi link ağını tekrardan kurmak, uluslararası SEO alanında sitenizi bir adım daha öne taşıyacaktır. Sonuç olarak kullanıcı deneyimini, arama motorlarını göz ardı etmeden maksimize etmenin doğal sonucu olarak siteniz uluslararası pazarda da ön plana çıkacaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir