Twitter Reklam Verme

İçindekiler

Dünya üzerindeki kullanım oranları incelendiğinde Twitter en çok kullanılan ve en çok vakit geçirilen etkileşimli sitelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk kurulduğu günlerde reklamsız halde olan Twitter, kullanım oranının ciddi derecede artmasıyla reklamlara açık hale gelmiştir. Twitter üzerindeki potansiyeli keşfeden işletmeler ise aktif şekilde reklamlar vererek gelirlerini arttırmaya, bilinirliklerini yükseltmeye uğraşmaktadırlar. Ülkemizdeki kullanım oranı da Dünya’da ilk 10’a girebilecek kadar çok olan Twitter, marka değeri ve bilinirlik açısından önemli bir mecra halindedir. Twitter reklam fiyatları her kampanya için farklıdır.

Neden Twitter’a Reklam Verilmeli?

İnsanlar tarafından en çok kullanılan mecralardan biri olması yeter sebep olsa da daha detaylı incelemek gerekir. Twitter’a aylık 350 milyon kullanıcı giriş yapmakta ve 500 milyon twit atmaktadır. Türkiye’de 10 milyon kullanıcı twitter’ı kullanmakta ve 7 milyon twit atmaktadır.

Twitter’a Reklam Vermenin Avantajları

Barındırdığı kullanıcı potansiyeli yüzünden Twitter, müşterilere ve hedeflenen kitleye ulaşmanın en etkili yollarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların sürekli etkileşim içerisinde olmasının sağlanması, reklam verirken hedeflerin en ufak ayrıntılara kadar belirlenebiliyor olması gibi çeşitli avantajlar Twitter’ı reklam açısından bulunmaz nimet kılmaktadır. En az maliyetle en etkili sonuçları almak için aşağıdaki reklam modelleri üzerinden sizin de reklam yapmanız, sitenizin doğru kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

Twitter Reklam Modelleri

Belirlenen hedef kitleye yönelik atılan bu twit timeline’da önde çıkmaktadır. Bu reklam türü etkileşime göre ücretlendirildiğinden dolayı favoriye eklenmesi, re-tweet edilmesi gibi durumlar maliyeti arttırmaktadır.

Trend Topic listesinde 24 saat boyunca ilk sırada olmayı anlatan bu model sayesinde verdiğiniz reklam trend topic listesinin en üstünde bulunacak ve kullanıcılar tarafından görülecektir.

Takipçi sayısını arttırmak amacıyla verilen reklamlardır. Twitter’ın “Kimi Takip Etmeli” bölümünde tepede listelenen bu reklamlar sayesinde takipçi sayınız organik olarak artacaktır.

Twitter Video Reklamları

Kullanıcıların haber akışlarında yayımlanan video reklamlarıdır. Bu reklam türü izlenme sayısına göre ücretlendirilir.

Twitter Uygulama Yükleme Reklamları

Reklam olarak verilen uygulamanın Twitter timelineda listelenmesi şeklinde verilen reklamlardır. Kullanıcılar haber akışlarında görülen reklamlara tıkladıklarında Play Store veya Apple App Store üzerine yönlendirilmekte ve uygulamayı indirmeleri sağlanmaktadır. Bu reklam türü ise indirme başına ücretlendirilmektedir.

Twitter WebSite Cards

Web Sitesinin trafiğini arttırmaya yönelik geliştirilen bu reklam modelinde, twit içerisine gömülen görsel, site linki ve kısa açıklama kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmekte ve siteye girmeleri sağlanmaktadır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir