Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı

Google’ı kandırmak amacıyla(Güya) özellikle haber sitelerinde spam backlink yayınlayarak site tanıtımı yapmaya tanıtım yazısı adı verilmiştir. Bu çok geçmişten gelen bir SEO tekniğidir, ülkemizde ise hala güncelliğini koruduğu düşünülmektedir. Oysa ki tanıtım yazısı Google tarafından 2018 Ocak ayında yasaklanmıştır. Bu nedenle satış veya alış yapan web siteleri ceza görebilir.

Google bir web sitesinin spam içerikli bağlantılar yada makaleler yayınladığını tespit ederse, sitenin arama sonuçlarını düşürür.

Google sandığınızdan çok daha zekidir. Sizinle alakası olmayan ve bir gün içerisinde çok sayıda site için tanıtım yazısı yayınlayan bir siteden alınan backlink Google tarafından yüksek ihtimal SPAM olarak görülecektir.

Bu nedenle sponsorlu yayınlar, link makaleleri, advertorial, tanıtım yazısı gibi backlink çeşitleri Google’ın bağlantılarla ilgili kurallarına uymadığı için yasaklanmıştır. Yasağın en temel nedeni makalelerin bağlantı amacıyla yazılması, çok farklı sitelerde yayınlanması, konu hakkında bilgi verme amacı gütmemesidir.

Yine de sponsorlu amaçlarla yada alıntı yapılan yerin belirlenmesi için rel=”nofollow” şeklinde sponsor yada alıntı olduğu belirtilerek link verilebilir.

Sonuç: Ücretli şekilde herhangi bir tanıtım yazısı paketi satın almayın.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir