Sosyal medya ile site trafiğini artırmak

Tüm web sitesi sahiplerinin koşulsuz bir şekilde Web siteleri için istediği şeylerin başında, web sitesinin trafiğini arttırmak gelmektedir. Ancak arama motorları üzerinde rekabetin çok yüksek düzeyde olması, trafiği arttırma konusunda tüm webmasterları, sosyal medya ağlarına itmektedir.  Arama motorları sonuçlarına göre daha kolay trafik çekme imkanı sunan sosyal medya alanları, günümüzde Web sitesi sahipleri ve editörleri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.  E-ticaret siteleri günümüzde satışlarının tamamına yakınını, sosyal medya ile çektikleri trafik üzerinden yapmaktadırlar.  Web sitesine makul düzeyde ziyaretçi çekebilmek için, tamamen parasal yöntemlerin kullanılması şart değildir. Bu yazımızda sosyal medya ile site trafiğini arttırmak konusu hakkında, önemli detaylar paylaşacağız.

Sosyal medya ile site trafiğini arttırmak

Bir web sitesinde var olması gereken özellikler, zaten bulunması gereken özellikler olacağı için, bu özellikleri sizlere uzun uzun anlatmayacağız. Ziyaretçinin web sitesine girdikten sonra ki kısmı, zaten web sitesinde olması gereken en temel hususlardır.

* Sosyal medya ile site trafiğini arttırmak için, öncelikle kullanılan sosyal medya platformunda, yeterli düzeyde takipçisi bulunan bir profil ya da sayfamızın olması gerekmektedir. Sosyal medya ile site trafiğini arttırmak için, bu madde önemli bir yere sahiptir.  Özellikle sosyal medya sayfası, takipçi ya da grubun, sitenizin genel yapısıyla ilgilenen alakalı kişilerden oluşmasına da önem gösterilmesi, sosyal medya üzerinden alacağınız ziyaretçi sayısını önemli ölçüde artıracaktır.

* Eğer ki site alakalı bir sosyal medya kitlesine sahip değilseniz, sahip olduğunuz sosyal medya kitlesinin ilgi alanına göre Web sitemizde oldukça ilgi çekici bir yazı hazırlayınız.  Hazırladığınız bu yazı arama motorlarında index aldıktan sonra, yazının linkini takipçisi çok olan profilde ya da sayfada paylaşın.  Hem elinizdeki kitlenin ilgi alanıyla ilgili bir yazı olduğu için, hem de bu yazı ilgi çekici bir başlıkta ve içerik ile hazırlandığı için, kişilerin bu link üzerinden web sitenize girmeleri daha basit olacaktır.

* Sosyal medya üzerinden site trafiğini artırmak için, paylaşacağınız yazının başlığı ve linki paylaşırken kuracağınız birkaç kısa cümle, hit sayısını arttırmada etkili olacaktır.  Bu nedenle çok şık başlıklar ya da açıklamalar ile, linki paylaşmanız oldukça önemlidir.

* Web sitesiyle ilgili olan görselleri, videoları ya da ilgi çekici konuları, Webmaster platformlarında paylaşarak dahi, sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.  Ziyaretçiler her ne kadar konumuzla direkt alakalı olmasa da, hazırlayacağınız ilgi çekici özellikler sayesinde sitenizde yeterli sürede kalabilirler ve olgun ziyaretçi niteliğine sahip olabilirler.

Yukarıda sosyal medya ile site trafiğini arttırmak hakkında, birkaç ipucu verdik.  Yukarıdaki yöntemleri ve bu yöntemlere benzer mantıklı stratejiler izlediğinizde, sitenizin kategorisi ne olursa olsun, sosyal medya üzerinden web sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşacağınız içeriğin ciddi anlamda ilgi çekici olması, bu platformlardan sitenize daha fazla ziyaretçi gelmesi ve bu ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Sosyal medya reklamları ve sosyal medyadan trafik elde etme konusunda profesyonel hizmet almak için, iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir