İçeriğe geç

SEO Soru Cevapları

Bilmeyen birisi SEO’ya nasıl başlamalıdır ?
Kesinlikle spam tekniklerden vazgeçilmelidir. İşten gerçekten anlayan bir uzmandan yada ajanstan ilk raporu istemelidir. Analizde ne gibi eksiklikler SEO tarafında sorunlara işaret ediyor bunu iyice okumalı. Bol makale okuyup, öğrendiğiniz teknikleri uygulayın.

Türkiye’de olmayan bir konuyu ilk ben ekliyorum 2 3 gün sonra o konuda beni Google’da geçiyorlar ?

O konuyu ilk siz eklediğinize göre özgün oldmalısınız. Sizi geçmelerinin sebebi: Google sadece ilk yapana değil, aynı zamanda önerdiği teknikleri uygulayan sitelere önem veriyor. Eğer olay ilk yapan olsaydı, sonsuza dek  ( yeni bir şey icat olmadığı sürece ) herhangi bir kelimede sıralamaya girmek imkânsız olurdu. Alt konularınızı yukarı çıkartmak için önereceklerim: Eğer kayda değer ve sitenize yararlı olacak bir konu ise, alakalı sitelerde yayınlamaya çalışın, sosyal mecralarda paylaşın ve önerileri dikkate alın.

Satın alınan sitelerde nasıl bir mantık uygulanmalı?

Satın aldığınız sitenin iç SEO yapısını bozmamanız gerekiyor. Sitenin düzeni ne ise aynı şekilde devam etmesi gerek. Örneğin site, siz almadan önce günlük güncelleniyorsa siz satın aldıktan sonrada günlük güncellenmesi, keywords, description, title ve diğer metaların değişmemesi gerek. İyileştirmeye gidilmesi için kesinlikle profesyonel destek gerek.

Sunucu değişimi yapılan sitelerde neler yapılmalı ?

Cevap bir üst sorudaki gibidir. Hit kaybı ve sıralama kaybı olmaması için yayın hayatına hemen devam etmelidir.
Backlink alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kesinlikle parayla backlink alınmamalıdır. Alakalı ve güncel sitelerden gelen backlinkler önemlidir. Paravan bloglar kesinlikle ceza sebebidir. Linkler doğal yollarla elde edilmiş olmalıdır.

Alexa ve Similarweb.com Nedir ?

İkisi de temelde web sitelerini trafiğe göre puanlayan sitelerdir. Bu adreslerden rakiplerinizin ve rakiplerinizin rakibinin siteleri keşfedebilirsiniz. Rakip analizi için bu önemlidir. Lakin Alexa değerinin Google sıralamasında bir etkisi yoktur.

50-60k içeriği bulunan kaliteli bir sitenin tüm sayfalarını nasıl hızlı bir şekilde indexletiriz?
İçerik havuzları kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Botlarla yazılmış, kopya içerikler ile yayın yapılmamalıdır.

Kategori:SEO
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir