Google Site Ekle

Google'a Site Ekleme

Google arama motoruna web sitesi ekleme işlemi basit bir işlemdir. En kısa yol ile https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinden sitenizin tam adresini gönderin. Tebrikler arama motoruna kayıt işlemini gerçekleştirdiniz. Google botları sitenizdeki tüm sayfaları gezecek ve uygun sayfaları arama sonuçlarına dahil edecektir.

Daha fazla görünür olmak ve sıralama takibi yapabilmek için Google Search Console’a kayıt olabilirsiniz. Sitenizi ekledikten sonra site sahibi olduğunuzu gösteren bir HTML dosyasını ana dizine yükleyin ve onaylama işlemini yapın.

Search Console Nasıl Kullanılır?

Search Console içeriğinde Yapılandırılmış verileri görebilir hataları öğrenebilirsiniz. Zengin kart ekleyebilirsiniz. Sitenizin hız metriklerini ve HTML geliştirme önerilerini görebilirsiniz.
Arama trafiğinin altında yer alan Search Analytics bölümünden sitenizin arama sonuçlarında yer aldığı kelimeleri görebilirsiniz. Sitenize bağlantılar kısmında ise başka web sitelerinden sitenize yapılan bağlantılar yer alıyor. Dahili bağlantılar bölümünde site içi linklemeleri görebilirsiniz. Manuel işlemler web sitenize Google tarafından elle verilen cezaları gösterir. Uluslararası hedefleme bölümünden hedef ülkeyi seçebilir, mobil kullanılabilirlik bölümünde mobil sorunları görebilirsiniz.
Google Dizini sekmesinin altında dizine eklenen adreslerinizi görebilir, adres kaldırabilirsiniz.
Tarama bölümünde ise tarama hataları, tarama istatistikleri, robots.txt test aracı, sitemap gönderme aracı ve Google botlarını çağırma aracı bulunuyor.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 thoughts on “Google Site Ekle

  1. Bu sayfaya spam mesaj göndererek sitenizi Google’da yükseltebileceğinizi düşünecek kadar cahil olmayın ve mesaj göndermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir