Şifresiz Ticaret Sicil Gazetesi Sorgulama

Finans

Şifresiz ticaret sicil gazetesi sorgulama işlemi, internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte ve abonelik işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte geçmiş yıllardan bu yana kadar olan Ticaret Sicil Gazetesi’nin tüm bilgileri elektronik ortama aktarılmıştır. Bu sebeple sorgulama işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor ve istenen bilgilere ulaşılabiliyor.

Genel olarak sorgulama işleminin yapılabilmesi için kurum sahibi olan kişinin TC kimlik numarası ve benzeri gibi özel bilgilere sahip olunması gerekmektedir. Fakat bu bilgiler olmadan da şirket ortakları sorgulama ve ticaret sicil arşiv sorgulama yapılabilmektedir. Bunun için Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin resmi web sitesine girilmesi gerekmektedir.

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Şifresiz Ticaret Sicil Gazetesi Sorgulama

TC kimlik numarası ve şifre bilgisi olmadan şifresiz ticaret sicil gazetesi sorgulama yapabilmek için Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi resmi internet sitesine girilmeli ve unvan ile sorgulama yapma seçeneği seçilmelidir. Unvan sorgulama bölümüne giriş yapılmasıyla öncelikle doğrulama istenecek ve ardından şirket ismi istenecektir. Gerekli olan tüm bilgilerin girilmesi ile arama sonucu sayfası çıkacak ve söz konusu işletmenin ticaret sicil numarası da listelenecektir. Daha sonra bu sicil numarası ile ticaret sicil gazetesi ilan bilgilerine, geçmiş dökümlerine ulaşılabilmektedir.

Ticaret Sicil Gazetesi Nedir?

Ticaret sicil gazetesi nedir sorusunun cevabı; kanuna dayandırılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından çıkartılan, internet üzerinden sorgulatılabilen, basılı olarak da alınabilen bir gazetedir. Bu gazetede, Türkiye’de kurulan şirketler ve hu şirketlere dair bilgiler yer almaktadır. Sektöre yeni giren ve sektörde yaşanan değişiklikleri takip etmek kişiler, iş adamları, firma sahipleri şifresiz ticaret sicil gazetesi sorgulama yapabilmekte ya da abonelik usulüyle gazeteye sahip olabilmektedir.

Aboneliği olmayan kişiler, Ticaret sicil gazetesi sorgulama nasıl yapılır diye araştırıyor. Bunun için unvan ismi bilgisiyle gazetenin internet sitesinden sorgulama yapmak gerekiyor. Ticaret sicil gazetesi iletişim bilgilerinden ya da internet sitesinde yer alan bilgiler ışığında, sektörden daima haberdar olmak için abonelik gerçekleştirilebiliyor. Abonelik tamamen ücretli bir şekilde gerçekleştiriliyor ve basımı yapılan gazeteler adrese postalanıyor.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir