SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale

Arama motoru optimizasyonu web sitemizdeki makale yani içerik sayısı ve kalitesiyle doğrudan orantılıdır. Optimize edilmiş ve geliştirilmiş içerikler web sitelerimize arama motorlarından etkili trafik sağlar. Bu noktada oluşturacağınız yazılar yada makaleler kullanıcıların isteklerini doğrudan cevaplayabilmelidir. Bu sayede siteye giriş yapmış kullanıcı, kazanım elde eder ve sayfayı terk etmez. Bu yazıda örneklerle birlikte SEO uyumlu makale yazılımını anlatacağım.

Başlık
Başlık en önemli ve doğru kurulması gereken yapılardan biridir. Arama motorlarından yada sitemizin paylaşıldığı herhangi bir alandan siteyi ziyaret edecek kullanıcılar, içeriği okumadan ilk olarak başlık ve açıklama yapılarımızı görecektir. Bu nedenle 30 ila 65 karakter arası başlık yapıları kurmanız önerilir. Ayrıca alt başlıklar (H1-H6) makale hiyerarşisini arama motorlarına ve kullanıcılara daha etkili şekilde bildirir.
İçerik Yazımı
Anahtar kelime tekrarlanma oranı çok fazla olmadan, kullanıcıların arama motorlarına sorabileceği soruları içeren, kelime sayısını uzatmak için yazılmış olmayan, paragraflar barındıran ve kullanıcıları sıkmayan bilgiler barındırın. Makalenize görsel, video, tablo yada harici bağlantılar eklemek size yarar sağlar. İmla kurallarına uyan ve özgün olan içerikler kullanıcılar ve robotlar tarafından fark edilecektir. İçeriğin akıcı bir dilde yazılması, kullanıcıların siteden çabucak çıkmamasını sağlayacaktır. Bu noktada son önerim ise, anladığınız konular hakkında yazıyor olmanızdır. Bir makale oluşturacaksanız gerçekten uzman olduğunuz konuda yazmanızı öneririm.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir