Sıkça Sorulan SEO Soruları

SEO soru cevap

Herkese merhaba, bu günlerde Google’da reklam çıkıyorum ve alt tarafta yer alan sorularla çok karşılaşıyorum. Bu içerikte sıkça sorulan seo sorularını cevaplıyorum. Sizde yorum olarak soru sorabilirsiniz.

SEO İle İstediğim Kelimede, İstediğim Sıraya Gelebilir Miyim?

Kesinlikle hayır. Bana en çok gelen isteklerden biri de, X arama motorunda, b kelimede, C sırada olmak istiyorum. Bu çok mantıksız ve imkansız bir istektir. Bunu arama motoru algoritmaları karar verir, siz değil, Bende isterim, hatta Google logosunun üzerinde olmak isterim ama böyle bir şey yok. Eğer siz herhangi bir arama motorunda, herhangi bir kelimede, ilk sıralarda olmak istiyorsanız sadece o arama motoruna reklam verebilirsiniz. Günümüzde SEO dolandırıcıları, sizi şu kelimede şuraya getiririm diyor. Sonuç? Hüsran. Google bu adreste, SEO dolandırıcılarından bahsediyor. Buna göre, Anahtar kelime satmayı teklif edenler dolandırıcılardır.

SEO Neden Yapılır?

SEO’nun anahtar kelimede sıralama almak için yapılmadığını artık biliyorsunuz. Peki neden SEO yapıyoruz?  Başlangıçta SEO arama motorlarına uyumlu olmak için yapılıyordu. Ancak son senelerde iş daha da gelişti. Artık robotlara, crawlerların tamamına uyumlu olmak gerekiyor. Her SEO projesinde mutlaka uyumuna dikkat ettiğim bazı botlar: Google, Yandex, Bing, Facebook, Twitter, LinkedIn.

Peki Nasıl Sıralama Elde Edeceğim?

SEO’su iyi olan web siteleri, organikte sıralama elde edecektir. Bu bağlamda site geneli çalışmak, teknik SEO problemlerini arındırmak, Tasarımsal problemleri düzeltmek ve içerikleri güçlendirmek yol haritanız olsun. Ayrıca size kar getirdiğini gerçekten düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz anahtar kelimelere reklam verebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir