SEO Kitapları

İçeriğimizde Türkçe SEO kitapları yer alıyor. SEO her gün güncellenen bir alan olduğu için, kitapları pek tavsiye etmesem de sektörde yer edinmiş ve önerilen kitapları paylaşmak istedim.

SEO 101

Seo 101 – Atalay Sidar

SEO projesi nasıl yönetilir, SEO uzmanı nasıl olunur gibi konulara yer veren yazar Atalay Sidar, bu kitabı Kutlu Yayınevi aracılığıyla çıkarmış. Fiyatı 48 TL olarak görülen kitap, SEO bilgilerini pekiştirmek isteyenlere için yazılmış.

Konu Başlıkları:  Google Algoritmaları, Domain & Hosting Seçimi, SEO Uyumlu Tema Seçimi, WordPress ile SEO Uyumlu Site Kurulumu, Anahtar Kelime Belirleme, Site içi SEO ( Onpage SEO ), Webmaster Tools Rehberleri ( Google & Yandex ), Google Analitik & Yandex Metrica, Rakip Site İncelemeleri, Site Dışı SEO ( Offpage SEO ), SEO Toolları ( Onpage & Offpage )

SEO ve ÖtesiSEO ve Ötesi – Gökhan Barışkan

Gökhan Barışkan isimli yazar Dikeyeksen isimli yayınevi aracılığıyla çıkardığu bu kitabı, 31 TL’ye satıyor. Kaliteli bir site kurmak için neler yapılır, micro data kavramları nelerdir gibi konular yer alıyor.

Konu Başlıkları: SEO’nun Önemi, Backlink Yöntemleri, İndeksleme Mantığı, Link Döngüleri, Arama Motorları, Bloggre’lar için SEO, Lokal SEO, Backlink Araçları, On-Site SEO, Adwords ve SEO, İçerik ve SEO, Ziyaret Bazlı SEO, İçerik Analiz Araçları, Organize Ziyaretçi Mantığı, Mobil Uyumluluk, Bounce Rate, Open Graph Yapısı, Pogo Sticking, Miro Data, Google Algoritmaları, E-Ticaret SEO, Güncellemeler, Flash Siteler için SEO, Google Filtreleri, Çoklu Dil ve SEO (Tanıtım Bülteninden)

Uzmanından SEOUzmanından SEO – Kaan Gülten

Türkiye’de en çok satan SEO kitabıdır. SEOHocası’nın kurucusu Kaan Gülten tarafından yazılmıştır. Satış fiyatı şuan 25 TL’dir.

Konu Başlıkları: Arama Motoru Optimizasyonu, SEO Mantığı, Popülarite, Hızlı İndeksleme Teknikleri, Google Filtreleri, Sandbox, Google Bomb, Google Webmaster Araçları, Site Haritaları, Googlebot Gibi Taramak, Google Servisleri, Analystics, Adsense, Adwords, Site İçi SEO – Metalar, Kanonik URL, Anahtar Kelimeler, Site Dışı SEO, Backlink, Sosyal Medya, Twitter – Facebook – Linkedin, Sunucu Bazlı SEO, Güvenlik, SEO Hosting, Domain Bazlı SEO, Ziyaretçi Bazlı SEO, Alexa Analystics, Özel Sistemler için SEO, E-Ticaret Sistemleri İçin SEO, SEO Araçları, Online ve Offline Araçlar, SEO Kurgusu

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir