En çok yapılan SEO hataları

SEO Hataları

Her zaman doğrulardan bahsettim, biraz da SEO yanlışlarından ve hatalardan bahsedelim 🙂
Garanti veren SEO ajansları var ve ben ilk sıra istiyorum
Teyit: Google’da hangi sırada olacağınızı siz veya ajans değil, Google algoritmaları belirler. Bu algoritmalar sitenizi sürekli analiz eder ve içeriklere göre sıralar. Günümüzde bir çok kelimede SEO ile ilk sıraya gelmeyi düşünmek bir hatadır. Bir çok anahtar kelimede 4 sıra reklam, 4 sıra harita hatta bazı sorgularda sorunun cevabı veya uçak bileti, otel rezervasyonu, alışveriş gibi alanlar yer alıyor. Bu nedenle X kelimesinde ilk sırada olayım düşüncesi hayalden ibarettir. Ayrıca bunun için uğraş vermek, Google Ads ile boş bir rekabet demektir.

SEO’cu her şeyi kendisi yapmalıdır.
Teyit: SEO’cu optimizasyonu yürütmekle görevlidir ve bu optimizasyonlar Tasarımdan sunucuya, sunucudan içeriğe, içerikten yazılıma tüm web mimarisini içerir. Bu nedenle SEO tek başına yapılabilecek bir iş değildir, işinde iyi olan SEO’cular bu noktada web sitelerinden 365 derece anlar. Bulduğu hataları ve geliştirmeleri yazılımcılara, tasarımcılara, işletmeye, yöneticiye raporlamakla yükümlüdür. SEO’cu yazılım, tasarım veya içerik yapmakla yükümlü değildir.
Daha sonra işimize yarar, silmeyelim.
Teyit: SEO süreçleri; kod kalitesi, minimize ve işlevselliği ile beraber yürütülür. Clean code yazılımcılık ustalık gerektirir. Amatörlerin sık sık yaptığı bir hatadır. Sitede kullanılmayan ve gereksiz olan her şeyi kaldırmanız grekir. Bu sayede Kullanıcının networkünü ve sunucuları da yormamış olursunuz.
Gereksiz etiket kullanımı.
Teyit: Sitede gereksiz ve fazlaca kullanılan etiketler spam score’u arttırmaktan başka bir işe yaramaz.
Site sahibi gibi düşünmek.
Sizde sadece bir admin değilsiniz. Aynı zamanda kullanıcısınız. Kullanıcı gözüyle sitenizden memnun olup olmadığınızı hesap etip, user experince çalışması yapmanız gerekir.
Kopya yada Faydasız içerikler yaratmak.
Sitenizde kopya içerikler yayınlamanız, sitenizin değerini arttırmaktan çok düşürüyor olabilir. Google algoritmaları gerekliliği yüksek kopya içerikleri de tespit etmektedir lakin genel olarak.
Anahtar kelimeleri defalarca içerikte geçirmek
İçeriğinizi gereksiz yere anahtar kelimelerle doldurmanız, üst sıralarda olmanıza katkı sağlamayacaktır.
Görsellerin kaynak boyutunun farklı olması
Kullanıcı ekranına yansıttığınız görsel boyutu ne ise, sunucunuzdaki kaynak boyutu da aynı olmalıdır. Bu sayede site hızını gereksiz yere yavaşlatmazsınız.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir