Satış Ortaklığı ve SEO

SEO çalışmaları, satış ortaklığı sistemini geliştirmek amacıyla kullanıldığında gayet başarılı sonular ortaya çıkarabilmektedir. Satış ortaklığı sistemini kullananların SEO’yu görmezden gelmeleri, sistemlerinin verimliliğini ciddi oranda düşürmektedir.

Satış ortaklığı sisteminin tam verimde çalışabilmesi için iki ayrı konunun tek potada eritilerek, birbirilerini destekleyecek bir omurga üzerine şekillendirilmeleri gerekmektedir. Böylece sıkça yapılan bazı hataların önüne geçmek mümkün olmaktadır.

1. Genel Çözümler Yerine Anahtar Kelimelerle İlgilenmek

Satış ortaklığı üzerine kurulan sitelerin çoğu, ana sayfalarını ve diğer alt sayfalarını çeşitli anahtar kelimeler üzerine oturtmakta ve bunun sonucunda da başarı beklemektedir. Anahtar kelimeler her ne kadar önemli olsa ve siteye gelen trafiği belli odaklar üzerinde toplasa da satış ortaklığı sistemlerin asıl amacı kitlelerle bağ kurabilmek yani kendini pazarlayabilmektir. İnsanlarla iletişim kurabilmenin temelinde ise onların sorunlarına çözüm önerileri sunmak yatmaktadır.

Satış Ortaklığı

2. Gelir Modelini Satış Ortaklığına Endekslemek

Devamlılığı sağlamak amacıyla gelir modelinizi çeşitlendirmeli, sadece satış ortaklığına bağlı kalmamalısınız. Bir işletmeyi veya işi devam ettirebilmenin temel kuralı, birbirini tamamlayacak şekilde gelir modelleri oluşturabilmekten geçer.

3. Özgün İçerik Konusunda Ketum Davranmak

Günümüzde arama motorlarında üst sıralara çıkabilmenin temelini özgün içerik oluşturmaktadır. Kopya içerikle veya ücretli reklamlarla siteniz bir süre ayakta kalabilse de bütçeniz eridiğinde siteyi kurtarmak için yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu yüzden daha en başından bütçenizi özgün içerik üretmek amacıyla kullanabilirsiniz.

4. Sitenin Performansını Önemsememek

Bir web sitesinin performansını etkileyen temel ölçütlerin başında kod yapısı, tema ve eklentiler gelmektedir. Sitenin performansını üst seviyelerde tutmak amacıyla temiz kod yapısı, olabildiğince sadece bir tema ve sadece işe yarayacak eklentiler şeklinde genel bir paket oluşturmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız eklentileri kaldırmak hem performans hem de güvenlik açısından size fayda sağlayacaktır.

5. Meta Açıklamaların Kopya veya Yetersiz Olması

Özgün içerik kadar önemli olan bir diğer nokta ise meta açıklamaların eşsiz ve tamamen ürüne yönelik olmasını sağlamaktır. Bunun faydası hem arama motorlarında hem de siteye giren kullanıcılarda hissedilecektir. Her ürüne özgün meta yazmak için kullandığınız scripte göre eklentiler kullanabilir veya tamamen özgün bir scriptiniz varsa buna ek modüller yazdırabilirsiniz.

6. Mobil Uyumluluğu Sağlayamamak

Mobil uyumlu siteler yapan ya da uygulamalar yazdıran satış ortaklıklarının bir çoğunun durumu çağı yakalayamamaktadır. Web sitelerine giriş istatistikleri incelendiğinde azımsanmayacak oranda mobil kullanıcının olduğu hesaba katılırsa, web sitenizi tamamen mobil uyumlu hale getirmeniz başarının anahtarlarından olacaktır.

7. Bütçeyi Ferahlatmak İçin Ücretsiz Sunucu Servisleri Kullanmak

Satış ortaklığı sistemi oluştururken ücretsiz sunucu hizmeti kullanmanız hem elinizi çeşitli yönlerden bağlacak hem güvensiz olacak hem de satış ortaklığı gibi ciddi bir olaya ciddiyetsizlik katacaktır. O yüzden mutlaka ücretli sunucu hizmeti kullanmanız gerekmektedir.

8. Alakasız İçeriklerden Link Almak

Google artık sadece verilen bağlantılara değil bu bağlantıların hangi içeriklerden ve hangi sitelerden geldiğini de önemsediğinden dolayı alacağınız linklerin mutlaka sitenizle ve içeriğinizle ilgili olması gerekmektedir.

9. Bağlantı Standartlarını Tanımlamak

Standart bir URL politikası izlemek ve tüm siteyi bu bağlantı standartı esasına göre şekillendirmek hem arama motoru örümceklerinin hem de sitenize giren kullanıcıların daha kolay gezmesini ve daha iyi bir deneyim elde etmesini sağlayacaktır.

10. Birbirini Nötr Hale Getiren SEO Yöntemleri Uygulamak

SEO politikanızı baştan oluşturmalı ve bu politikaya uygun düşmeyecek her şeyden vazgeçmelisiniz. Yolun yarısında değiştirilen politikalar sitelerin mevcut konumlarını da kaybetmelerine sebep olabilmektedir. Uyguladığınız tekniklerin birbirleriyle uyumlu olması gerekmektedir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir