İçeriğe geç

Şarkılarım ve DJ Bertan

5 ayrı tarzda şarkı, birkaç mix ve performansın bulunduğu playlist.

Prodüksiyon yapmana rağmen neden isminin başında DJ geliyor dediğinizi duyar gibiyim. Bu proje benim çocukluk hayalimdi ve ismi DJ BERTAN’dı. İşe Amcamın plaklarını bozarak,  Almanya’dan gelen “Kayıt yapan kaset çalar” ile boş kaset bulana kadar elime geçirdiğim tüm kasetleri silerek başlamıştım. Çocukken Ses mühendisliği ve prodüktörlük hesap edilmemişti tabi.

Ek: İlkokuldayken kuzenim Uğur abi Björk, Santana, Faithless, The Prodigy, Yavuz Çetin ve Sean Paul gibi çeşitli tarzlarda şarkıcıları dinletti, kliplerini izletti, cd ye çekti… Bunun müzik kültürümün gelişmesinde çok büyük katkısı oldu.

Ticari sahnelerde de (Hayal Kahvesi, YKM, Divan Hotel, SPR Pub, Gaziantep Kolej Vakfı, Garaj Bar, La Mia Verita vs. ) bu ismi kullandım. 8 Aylık SPR PUB macerası harici hiçbir zaman düzenli bir getirisi olmadı ve müzik yapmayı bıraktım. En azından şuan vakit ayıramıyorum. Ara verdim de denilebilir. Zaman bulursam hobi olarak devam edebilirim. Lakin;

“Seni bizim mekanda çaldırayım”, “ben söyleyeyim sen çal”, “bana tam senin gibi adam lazım”, “Doğum günüm var”, “Evleniyorum”, “Kendi aramızda ya” gibi tekliflere kapalıyım.

Neden Müziği Bıraktım? ve Hatalarım Neler?

  • Gece hayatının tehlikeleri(Onlarca kavgaya şahit oldum)
  • Olay 1: 4 kafadar organize edip, sıfır giderle 280 kişiye bilet sattığımız ve en iyi para kazandığımız partide mekan sahibi öz kuzenini “damsız giremezsin” diyerek öldürdü.
  • Olay 2: Çok güzel dizayn edilmiş, içinde kocaman yüzme havuzu olan bir mekanda, mekan sahibi ile sahne ücretimde anlaşamazken, “Ses Duydum” diyerek içeriden M16 alarak dışarıya çıktı çok şükür birini vurmadı sadece SES DUYMUŞ?. BEN DE SESÇİYİM?
  • Olay 3: SPR’de çalışırken bir günde iki sahne aldığım ve 2.den paramı alamadığım oldu. Normal partilerde de paramı alamadığım oldu.
  • Bir müzisyenin 2 saatten fazla durmadan çalması performansını bozar ve yorar. SPR’de günde 8 saat çalıyordum.
  • EDM, Pop, House gibi müziklerin getirisi yüksektir. Bu müziklerden de ben keyif almadım(işini seveceksin).
  • Farklı isimlerle farklı tarzlarda müzisyenlik yaptım.

Bazı afişler: