Sıddık Ne demek? Sıddık Nedir?

Hiç yalan söylemeyen, doğru konuşan, sözünün eri. Hakikati kabul eden ve onaylayan kişi. Çok samimi, daima doğruluk üzere ve Allah’a ve Peygamberine çok sadık olan erkek. Kur’an’da Peygamberleri vasfetmek, iman edenlerin sıfatı ve şehitlikten önde gelen makam kastedilerek zikredilmiştir. Sözü ile işi bir olan. Osmanlıca’da yazılışı: sıddîk. Kökeni Arapça. Sıddıka Ne Demek? Osmanlıca’da yazılışı: sıddîka.… Okumaya devam et Sıddık Ne demek? Sıddık Nedir?

Yayım tarihi
Nedir Ne Demek? olarak sınıflandırılmış

İnfüzyon Nedir? İnfüzyon Ne Demek?

Damardan sıvı aktarım Bitkilerin suyun kaynama noktası altında demlenmesi ile bitkisel ilaçların suya geçirilmesi ile oluşan çözelti. Bitki parçaları üzerine kaynar su dökülüp kapalı bir kapta ve su banyosunda sık sık karıştırarak 5dakika tutulması ve ağzı kapalı durumda soğutulması sonucunda tülbent veya süzgeç yardımıyla süzülmesi işlemi. Serum fizyolojik gibi fazla miktarda olan sıvıları basınç altında… Okumaya devam et İnfüzyon Nedir? İnfüzyon Ne Demek?

Yayım tarihi
Nedir Ne Demek? olarak sınıflandırılmış

Seküler Nedir? Seküler Ne Demek?

Dinden bağımsız Laik Laik duruma getirme, dinden bağımsızlaştırma. Yüzyıllık, yüzyılda bir olan. Sekülerleşme Ne Demek? Dünyevileşme, otoritenin dini yapı ve kurumlardan dünyevi kurumlara aktarılması işlemi ya da süreci. Sekülarist Nedir? Dünyacı.

Vuslat Nedir? Vuslat Ne Demek?

Kökeni: Arapça Sevgiliye kavuşma Civanlığında senin de başından geçmiştir anacığım; aşkın ilacı vuslattır, anacığım. O. C. Kaygılı Ulaşma, yetişme. Kavuşma İngilizce: Union or reunion with one’s beloved.

Narsist Nedir? Narsist Ne Demek?

Özsever. Özsever İngilizce: Narcissist. Narsist Kompleksi Kendini sevme özelliğini ön plana çıkarma işi Narsist Tavır Kendini çok fazla sevmek hali,Benlik duygusu fazla olan birey.

Zemheri Nedir? Zemheri Ne Demek?

Kara kış. İngilizce: Coldest time in winter. Kara Nedir? En koyu renk, siyah, ak, beyaz karşıtı. Yeryüzünün denizle örtülü olmayan bölümü, toprak. Yüz kızartıcı durum, leke. Kötü, uğursuz, sıkıntılı Bu renkte olan Esmer. İftira. Kara renk; üzerine düşen bütün ışığı soğuran cisimlerin rengi. En koyu renk, siyah. Zenci, esmer. Zemheri Zürefası Kışın ince giysi ile… Okumaya devam et Zemheri Nedir? Zemheri Ne Demek?

Entübe Nedir? Entübe Ne Demek?

Entübasyon Suni solunum Entübasyon Hastanın solunum mekanizmasının devreden çıktığı durumlarda solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru yerleştirme anlamında kullanılan tıbbi terim. Boru yerleştirme Gırtlak içine tüp sokulması. İngilizce: Intubation. Entübasyon Hastanın solunum mekanizmasının devreden çıktığı durumlarda solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru yerleştirme anlamında kullanılan tıbbi terim.… Okumaya devam et Entübe Nedir? Entübe Ne Demek?

İronik Nedir? İronik Ne Demek?

Ironi özelliği taşıyan, alaysılı. Söylenen sözün tersini kastederek, bir kişi veya olayla ilgili alay edilmesi durumu. Ters anlamlı. İngilizce: Ironic, ironical. ironi Gülmece. Söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme. Bk. alaysılama İngilizcesi: Irony.

VPS Nedir?

VPS, İngilizceden dilimize kısaltma olarak giren bir internet terimidir. Açılımı, Virtural Private Server olan VSP, paylaşımlı hosting ve dedicaded hosting terimlerinin karışımından oluşmaktadır. Hemen bir örnek vererek VPS ne demektir biraz daha  net anlatmaya çalışalım.  Bir site kurmak için hosting ve domaininizi aldınız bu noktadan sonra sitenizi açtınız ve artık web siteniz yayındadır. Zamanla hitiniz… Okumaya devam et VPS Nedir?