Google Haritalar (Maps) Nedir?

Google Maps

Google Maps Nedir? Temel özellikleri: Uydu görüntüleri, sokak haritarları, gerçek zamanlı trafik verileri, rota planlama.Web tabanlı çalışan ve kullanıcılara coğrafi konum, çevresindeki işletmeleri gösteren ücretsiz bir harita servisidir.
Herhangi bir adresten bir başka adrese araba, yürüme, toplu taşıma, bisiklet, taksi, über, ile yol tarifi veriyor.İlk olarak Şubat 2005 yılında C++ ile yazıldı ve dünya çapında sayısız şehirde işletmeleri ve yol tariflerini paylaşıyor. Şuanda webden JavaScirpt, XML ve Ajax ile çalışıyor.

Google haritanın en büyük rakipleri Yandex Harita, Waze, Apple Maps, Baidu Maps, Mapquest olarak sıralanabilir. Pazar payı olarak en yüksek olan ise Google’ın ürünüdür.

Google Maps’i telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz. Google Earth ise bilgisayarlara download imkanı veriyor ve 3D görüntüler sağlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, tüm sokaklar ise Street View ekranında var. Bu sayede bilgisayar başından sokakları karış karış gezebilirsiniz.

Google Maps Api ile web sitenize haritaları entegre ederek özelleştirebilirsiniz. Özelleştirme ücretlidir ve Google Cloud’da yer alır.

Google Maps Arabası
Fotoğrafta gördüğünüz arabadır. Bunu sokaklarda görmeniz olası.

Google Maps Gizemli ve İlginç Yerler
Uçak mezarlığı Konum: 32° 08’59.96″ N, 110° 50’09.03″ W
Beyaz çöl çizgileri Konum: 40° 45’21.07″ N, 93° 74’21.18″ W
Nevada çemberi Konum: 37° 40’15.73″ N, -116° 86’78.08″ W
Dev pembe tavşan Konum: 44° 24’46.22,” N, 7° 76’88.63″ W

İstanbul 3. Havalimanı
Istanbul New Airport şeklinde kaydı olan havaalanı.

Google Haritalara Yer Ekleme

Haritalarda yer alabilmek için Google Benim İşletmem’de yer almalısınız. Bunu nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.