İçeriğe geç

LSI, Latent Semantic Indexing Nedir?

Latent Semantic Indexing yani Türkçe anlamıyla “Gizli Anlamsal İndeksleme” sitenizin içeriğini oluştururken, içeriklerin arama motoru optimizasyonuna uygun oluşturulmasını sağlayan bir tekniktir.

Örnek vermek gerekirse siteniz için oluşturacağınız bir SEO içeriğinde, Arama motorlarından bahsetmek faydalı olabilir. Ama Mynet’ten bahsetmeniz bir fayda sağlamayacak, anlam karmaşası ve ayrı konulara girecektir. Bu yüzden siteleriniz için oluşturduğunuz tüm içeriklerde LSI tekniğine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Peki içeriğimiz için konuları nasıl bulabiliriz? Ben bunun için 3 ayrı araç kullanıyorum.

Anahtar Kelime Öneri

Ubersuggest.io’nun çalışma mantığı:  anahtar kelimenizin yanına A’dan Z’ye kadar harfleri getirerek arama önerilerinin listelenme sidir. Burada yer alan konularla içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı; Kullanarak anahtar kelimelerinizin Google’daki arama hacimleri, TBM fiyatları ve yeni önerilen anahtar kelimeleri keşfedebilirsiniz.

Arama Önerileri

Google İlgili Aramalar; Anahtar kelimenizi Google’da aradığınızda en altta yer alan arama önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca SEO Uzmanları arasında yapılan bir yanlış var. Makale ne kadar uzunsa o kadar etkili anlayışı. Bu tamamen yanlış bir anlayış. Makaleler laf kalabalığından yani botlar için oluşturulmaktan ziyade kullanıcının aradığını rahatlıkla bulabilmesini hedeflemelidir. Anahtar kelimelerin de onlarca kez geçmesi, zarar verebilir. Başarılar.

LSI, Latent Semantic Indexing Nedir?
3.8 (76.67%) 6 oy
Kategori:SEO
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir