Linkedin Üzerinden Reklam Çalışması Yapmak

Linkedin ADS
Profesyonel iş hayatında aktif olarak yer alan tarafların birbiriyle buluşmasını sağlayan platform olan Linkedin, doğru kitleye ulaşma amacındaki reklam verenlerin de en uğrak noktalarından bir tanesidir. Yüksek kullanım oranı ve kullanım amacı da bu platform üzerinde reklam vermeyi cazip hale getiren etkenlerdendir. Linkedin’e reklam vermenin temel noktaları şunlardır:

  • Profesyonel iş dünyasında faaliyet gösteren insanlara ulaşmak kolaydır
  • Reklam vererek ulaştığınız kitle gerçek kişilerdir, özgeçmişleriyle listelenirler
  • Firmanızı ve markanızı iş dünyasına kolayca duyurabilirsiniz
  • Reklam verirken katlandığınız düşük maliyetler size yüksek bütçeli dönüşler sağlar
  • Yaklaşık olarak 400 milyon kullanıcıya çeşitli filtreler yardımıyla en doğru şekilde ulaşabilirsiniz.

Linkedin Reklam Verenlere Çeşitli Avantajlar Sunar

  • Profesyonel iş dünyasında faaliyet gösteren tüm firmalar tarafından tanınırsınız
  • Reklamlar sayesinde ulaştığınız hedef kitleyi kolayca web sitenize çekebilirsiniz
  • Linkedin üzerinde vereceğiniz reklamlar sayesinde projenizi ve ürününüzü kolayca satabilirsiniz
  • Kurumsal tanınırlığınızı ve doğa olarak marka değerinizi arttırır.

Linkedin Reklamcılığı
Linkedin’in Sunduğu Reklam Modelleri

Metin Reklamları

Oluşturacağınız metne ekleyeceğiniz 50×50 boyutundaki resim sayesinde tıklama veya gösterim bazlı reklam yapmanız mümkündür. Oluşturacağınız reklamın hedef kitlesini ise gelişmiş bir filtre sayesinde kolayca belirleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz görsel sayesinde monotonluktan kurtulan metin reklamı, hedef kitlenize ulaşırken ciddi bir araç olarak yanınızda olacaktır.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu reklamların temelini öne çıkartma mantığı oluşturur. Sponsorlu reklamları kullanarak hedef kitlenize ulaşır ve belli gönderilerinizin ön planda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Gelişmiş filtreler sayesinde hedef kitlenizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Banner Reklamlar

Oluşturacağınız bannerları Linkedin üzerinde konumlandırarak marka bilinirliğinizi kolayca arttırabilirsiniz. Gelişmiş reklam filtresi sayesinde bannerlarınızı kimlerin görüntüleyeceğini, sitenize veya profilinize kimlerin ulaşabileceğini belirleyebilirsiniz. Tamamen görsel olan bu reklam çeşidi sayesinde ilgi çekmeniz diğer reklam türlerine göre daha kolay olacaktır.

Sponsorlu InMail

Linkedin kullanıcılarına mail yardımıyla ulaşmanızı sağlayan reklam sistemidir. Sistemin avantajı gönderilen maillerin spam klasörüne düşmemesidir. Belirleyeceğiniz hedef kitlenin doğrudan gelen kutusuna düşen sponsorlu mailleri kolayca gönderebilirsiniz. Mail reklamların genel sorunu olan spam klasörüne düşme sorunu da Linkedin’in geliştirdiği zamanlama algoritması sayesinde kolayca çözülmektedir.

Şirket Takip Reklamları

Şirket ve diğer markaların Linkedin üzerindeki takipçi sayılarını organik bir biçimde arttırmaları için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Markanızla veya şirketinizle eşleşen kişilerin sayfalarında profiliniz sponsorlu şekilde görüntülenerek takipçinizin artması sağlanır. Kullanıcıları belli kriterlere göre hedefleyerek verilen bu reklamlar ekstra çaba gerektirmediğinden dolayı firmalar tarafından sıkça kullanılan reklam türlerinden bir tanesidir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir