Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Finans

İçindekiler

Bankaların kredi kartları ile meydana getirilen alışverişlerde bankanın belirlediği oranda puan kazanılmaktadır. Hatta alışverişin gerçekleştiği market, mağaza ve benzeri satış noktası kredi kartı üyesi ise katlayarak puan kazanabilirsiniz. Bundan dolayı anlaşmalı olunan mağazalarda müşterilere iki ya da üç kat daha çok puan imkânı sunulmaktadır. Bundan dolayı çoğu zaman bireyler daha fazla puan kazandıran mağazaları tercih etmektedir…

Kredi Kartlarında Biriken Bonus, Puan ve Chip Paralar

Kredi kart ile meydana getirilen alışverişler sonucunda her bankanın değişik adlandırdığı ödül paraları verilmektedir. Akbank hesaplarında Chip para, Bonuscard özellikli kartlarda Bonus ve öteki kartlarda puan olarak adlandırılan bu ödül paraları, müşterilerin alışverişlerden kazanılmış olduğu puanların karşılığıdır.

Bu puanları sonraki alışverişlerde para yerine kullanarak, indirimli alışveriş yapma şansı yakalayabilirsiniz. Sadece bunun için bankanızın belirlediği herhangi bir son harcama zamanı var ise bu tarihe dikkat etmelisiniz. Bundan dolayı söz mevzusu tarihten sonrasında kartınızda biriken puanları kullanabilmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı puan karşılığı elde ettiğinizde para ödüllerini hesabınızdan silinmeden kullanmalısınız.

Kredi Kartlarında Biriken Paralar Nerelerde Kullanılabilir?

Kredi kartlarında biriken paralar, kartın ilişik olduğu bankanın belirlediği süre içinde parasız alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Sadece bunun için kredi kartı ürününüzün anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yapmanız gereklidir.

Her bankanın kredi kartı özellikleri ve armağan puan türü değişik olduğundan anlaşmalı olduğu mağazalar, web siteleri ve marketler de farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı kredi kartınızda biriken paraları puan türüne bakılırsa nerelerde kullanabileceğiniz aşağıdaki mevzu başlıklarından inceleyebilirsiniz…

Bonuscard Bonusları Nerelerde Kullanılır?

Bonus kredi kartı ile antak kalma elde etmiş olan yerlerde yaptığınız harcama tutarı kadar Bonus kazanabilirsiniz. Ek olarak bankanın ya da üye iş yerinin hazırladığı kampanya seçeneklerine bakılırsa de Bonus kazanabilmeniz mümkün. Kazandığınız bu bonusları aşağıdaki mağazalarda, elektronik tecim sitelerinde, benzinliklerde ve mağazalarda kullanabilirsiniz.

Marketler: Real / A101 / Migros /Kipa/ Şok /Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri:  Teknosa / N11 /Hızlıal/Koctas/ Kangurum /Morhipo/Kliksa/idefix/ e-bebek /Markafoni/Bonubon

Mağazalar: Teknosa / Boyner / Yapınak / LC Waikiki/Tekzen/Bimeks/ Media Markt

Akaryakıt İstasyonları: Opet akaryakıt / Petrol ofisi / BP akaryakıt / Total akaryakıt

Axess Chip Para Nerelerde Kullanılır?

Chip para puanlarınızla güçlük çekmeden alışveriş yapabilmeniz adına bankanın anlaşmalı olduğu güncel mağazaları, e-ticaret sitelerini ve marketleri aşağıda paylaştık…

Marketler: Kiler / Şok /Kipa/ Bim-A101 / Migros /Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri: N11 / Hızlıal /Kliksa /Markafoni /Lidyana/MediaMarkt/Bimeks/Hepsiburada

Mağazalar: LC Waikiki / Tekzen / Bimeks / Media Markt / Teknosa / Boyner / Koçtaş

Akaryakıt İstasyonları: Aygaz / Opet akaryakıt / Petrol ofisi / BP akaryakıt / Total akaryakıt

Maximum Maxipuan Nerelerde Kullanılır?

Maximum kredi kartı ile anlaşmalı olan işyerlerinden yapacağınız harcamaların tutarı kadar kredi kartınıza Maxi puan eklenmektedir. Kazancınızı aşağıdaki alışveriş sitelerinde, mağazalarda, marketlerde ve akaryakıt istasyonlarında kullanabilirsiniz.

Mağazalar: Koçtaş / Tekzen / Boyner / Media Markt / Bimeks/ LC Waikiki

Marketler: Migros / Şok / Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri: Hizlial / Kangurum / Sanalmarket / Marfafoni/ Hepsiburada

Akaryakıt İstasyonları: BP akaryakıt / Petrol ofisi / Total akaryakıt / Opet

Parafcard ParafPara Nerelerde Kullanılır?

Müşterilerinin ParafPara’larını rahatça kullanabilmeleri adına birçok iş yeriyle anlaşan Halkbank, Parafcard anlaşmalı her mağazadan, marketten ve web sitesinden ödül parası kazanmayı sağlamaktadır. İşte Parafcard sahiplerinin puanlarını harcayabilecekleri bölgeler:

Marketler: Migros marketleri ve Tansaş marketleri

Mağazalar: Bimeks/ Media Markt/ Boyner / Koçtaş /Tekzen

Akaryakıt İstasyonları: Total akaryakıt

İnternet Alışveriş Siteleri: N11

Worldcard World Puan Nerelerde Kullanılır?

World panlarınızı kullanabileceğiniz mağazaları, World kredi kart özelliği olan kartlar ile yaptığınız harcamaların TL karşılıklarını kullanabileceğiniz marketleri ve web sitelerini aşağıda listeledik. World puanlarınız silinmeden bu mağazalardan, marketlerden ve e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz:

İnternet Alışveriş Siteleri: Hizlial/ Kangurum /Kliksa/Markafoni/Tekzen/ 724tikla /Biletix/ e-bebek / Teknosa /hepsiburada/koctas

Mağazalar: Teknosa / Boyner / Koçtaş / LC Waikiki/Tekzen/Bimeks

Akaryakıt İstasyonları: Opet/ Total akaryakıt /Aygaz

Marketler: Migros / Şok /Kipa/Carrefour

Bunlar haricinde World puanlarınız ile TL yüklemesi yapabileceğinizi ve otomatik ödeme talimatı yardımıyla faturalarınızı ödeyebileceğinizi unutmayınız. Cep telefonuna World puanlarınız karşılığında TL yüklemek için kodunuzu, annenizin kızlık soyadını ve kullanmak istediğiniz puan miktarını aralarında birer boşluk olarak şekilde yazarak 4433’e SMS atmalısınız.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir