Joomla SEO

Joomla, binlerce kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılan ve yine binlerce geliştiricisi bulunan açık kaynak kodlu bir sistemdir. Joomla üzerine yapılan SEO çalışmalarının zeminini ise temel arama motoru optimizasyonunun yapılması ve Joomla için özel olarak geliştirilmiş SEO modüllerinin kurulması oluşturmaktadır. Binlerce kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılıyor olması ve bu kullanımın belli sektörlerde yoğunlaşıyor olmasından kaynaklı, rakiplerinden sıyrılmak isteyen Joomla kullanıcılarının profesyonel destek alması neredeyse ön şart olarak sunulmaktadır.

Sistem her ne kadar genel hatlarıyla belli olsa da yapılan SEO çalışması siteye, sitenin içeriğine ve sektöre göre değişen stratejilerle uygulanmaktadır. Her siteye aynı değişkenlerle yapılan SEO çalışmaları yarardan çok zarar sağladığından dolayı, başarı elde etmek isteyen web sitesi sahipleri mutlaka site özelinde çalışma yapan firmaları tercih etmelidir.

Temel SEO çalışamaları kısmında genelde aynı şeyler uygulansa da içerik veya ürün bazında gelişecek şekilde SEO çalışmalarının devam ettirilerek sayfa özelinde başarılar yakalanması, genel başarı üzerinde de fayda sağlamaktadır. Kullanılacak ek modüllerle desteklenen bu süreç sayesinde Joomla kullanan web siteleri SEO açısından eksiksiz hale gelmektedir.

Joomlanın stock yapısının sağladığı avantajları iyi bilmek, hangi modüllerle bu avantajların katlanacağını hesap etmek iyi bir SEO uzmanında olması gereken özelliklerin başında gelmektedir. Stock yapıya ek olarak kurulan modüllerin oluşturduğu SEO algısının kullanıcı ve arama motorları bazında karşılığının olumlu olması, arama motorları üzerindeki sıralamaları doğrudan etkilediğinden dolayı, kullanılacak ek modüllerin doğru seçilmesi ve doğru zamanda ana yapıya eklemlenerek kullanılması gerekmektedir.

Doğru kurgulanan ve etkin yönetilen bir SEO süreci sonunda Joomla altyapısını kullanan web siteleri büyük başarılar elde ederek, kullanıcılarına güven vermektedir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir