İyi içerikler yaratmak

Yazı Tarihi: 15 Mart 2012

Sitenize giren kullanıcılar içeriklere ne denli iyi yaklaşırsa seo açısından kaliteniz o kadar artar. Nedir bu iyi yaklaşım?
*Her yaşa hitap edecek yazılar
*Okuyucuyu yormayacak yazılar
*Yazının akıp gitmesi

İçeriklerinizi kaliteli şekilde üretebilmeniz için 8 teknik göstereceğim.

1.Gereksiz metinler
Yazılarınızda yer alacak gereksiz metinler kullanıcıyı sıkacaktır. Sırf arama motorları iyi indekslesin diye yazılan yazılar faydalı içerikler değillerdir.

2. Dikkat çekici şeyler
Eğer uzun soluklu yazılarınızı ziyaretçilerinize okutmak istiyorsanız doğru yerlerde paragraf, doğru yerlerde tırnak ve kalın yazı ziyaretçilerinize içeriğin sizin sitenizde bulunduğunu gösterebilir.

3. Kişisel olun
Makalelerinizde sık sık kendi fikirlerinizi bulundurun. Ancak unutmayın ki ziyaretçileriniz sizin fikirlerinizi öğrenmek yerine doğru bilgiyi görmek ve tanımak ister. Bu yüzden kısa şekilde kendi ve doğru fikirleri bulundurun. Tarafsız olun.

4. Video ekleyin
Konu hakkında mümkün mertebede kendi çekiminiz, 2-3dakikalık videolar bulundurun. Bir cep telefonu bile size bu konuda yardımcı olabilir.

5. Listeler kullanın
İnsanlar listelerin bulunduğu makaleleri daha çok tercih eder ve okumakta zorlaştırmaz. En gerekli şeyleri listeler halinde gösterin.

*Bu listeler insan gözünü yormaz.
*Gözler hızla tarar ve dikkat çeker.

6. İlgili linkler verin
Ziyaretçilerinizin yararlanabileceği linkleri içeriklerinizin içerisinde bulundurun. Bu içeriklerin sizin sitenizde olması çok daha büyük katkı sağlar.

7. Resim ekleyin
Konuyla ilgili bir resim hem içeriğinizi süsler, hem ilgi çekici kılar. Resimleri seo için web sitenizin ftp sine atmayı da ihmal etmeyin. Ücretsiz resimler elde edebileceğiniz everystockphoto.com adresini kullanabilirsiniz.

8. Oylamalar ve yorumlar sunun
İçeriğinizin doğru şekilde yaratıldığından emin olmanın tek yolu ziyaretçilere sormaktır. İçerik içindeki anket ve ziyaretçilerinizden yorumlamalarını isteyerek içeriğinizdeki eksikleri ve doğruları bilebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir