İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası

İş Bankası kredi kartı başvurusu, Maximum Kart, Maximiles, Maximum TEMA Card ve MercedesCARD Kredi Kartı seçenekleri için dijital ortamlarda hızlı başvuru alıyor. Dijital ve hızlı kredi kartı başvurusu dışında İş Bankası, şubelerinden de kredi kartı başvurularını alıyor. Kısacası İş Bankası kredi kartına sahip olmak isteyen kişiler, dilediği başvuru yöntemini seçerek kredi kartı sahibi olabiliyor.

İş Bankası, Türkiye’de en köklü özel bankalardan biri ve tüketiciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Bankanın kredi kartlarının sunduğu avantajlar ve kartlarının her yerde geçiyor olması, bankanın kredi kartlarına olan talebi de arttırıyor. Dolayısı ile İş Bankası, müşterilerine daima avantajlar sunuyor. Bankadan kredi kartı çıkartmak isteyen kişiler, dilerlerse yerlerinden bile kalkmadan kısa bir süre içinde başvuru yapabiliyor.

Online Bankacılık ile İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

İş Bankası, resmi internet sitesi üzerinden herhangi bir belge sunma zorunluluğu olmadan tüketicilerden kredi kartı için başvuru alıyor. Buna göre; İş Bankası kredi kartı başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle bankasının web sitesine girmesi gerekiyor. Ana sayfada bulunan Bireysel Bankacılık kategorisine tıklaması ve oradan da Kartlar seçeneğine tıklanması ile sayfada çıkacak olan kart seçeneklerine tıklanmasıyla başvuru yapılabiliyor.

Bankanın kredi kartlarından tercih edilecek olan kart türlerinden birine tıklanması ile ekrana açılan sayfada ‘Hemen Başvur’ seçeneği çıkıyor. Bu seçeneğe tıklanması, TC kimlik numarasının, cep telefonu numarasının ve aylık gelirin ilgili yerlere girilmesi ile işlem tamamlanıyor. Talebin oluşturulmasından sonra banka gerekli incelemeleri yapıp, başvuru yapan kişilere cep telefonları üzerinden olumlu ya da olumszu olarak dönüş sağlıyor.

Şube Bankacılığı ile İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Kredi kartı başvuru yapmada en geleneksel yöntem; bankanın herhangi bir şubesine gidip şahsen bir başvuru gerçekleştirmektir. Fakat bu yöntem, online bankacılık ile yapılan başvuru işlemlerine göre daha zaman alıcı ve zahmetlidir. Fakat online bankacılık işlemlerini kullanmayan kişiler için bu başvuru yöntemi hala kullanılıyor. İş Bankası kredi kartı başvurusu yapacak olan kişilerin, TC kimlik numaralı kimlik belgeleri ile birlikte bankaya gitmesi ve şahsen başvuru yapması ile gerçekleştirilen bu işlem kısa bir süre içinde gerçekleştirilebiliyor. Ama yine de bankaya gidildiğinde sıra bekleneceği unutulmamalı.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir