İş Bankası Kredi Ertelemeleri Hakkında

Finans

Korona virüs salgını nedeniyle yürüttüğümüz ekonomiye destek paketi kapsamında açık ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi taksit ödemelerinizi ve kredi kartı hesap özeti borçlarınızı 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Ek Hesap faiz tahsil gününüzü de aynı kapsamda 3 ay sonra olacak şekilde erteleyebilirsiniz.

Taksit ödemeli bireysel kredilerinizi ötelediğinizde, öteleme dönemi sonrası, ötelemeye konu dönem üzerinden kredinin faiz oranı ile taksitler yeniden hesaplanacak ve yeni ödeme planı oluşturulacaktır. Borçlarınızın ötelenmesi durumunda dilediğiniz zaman İşCep veya İnternet Şubesi’nde yer alan “Krediler –  Borç Ödeme” menüsünden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi ve Taşıt kredisi için 3 ay öteleme halinde oluşan örnek geri ödeme planı

Konut kredisi için 3 ay öteleme halinde oluşan örnek geri ödeme planı

Kredi kartı hesap özeti borcu için 1/2/3 ay erteleme halinde oluşan örnek geri ödeme planı

Ek Hesap faiz tahsil tarihini ötelemeniz halinde, öteleme dönemindeki Ek Hesap kullanımları için faiz işlemeye devam edecektir. Bununla birlikte, faiz tahsilatı, 3 ay sonraya ertelenmiş olan faiz tahsil tarihinde yapılacaktır. Borçlarınızın ötelenmesi durumunda dilediğiniz zaman İşCep veya İnternet Şubesi’nde yer alan Ek Hesap – Borç Ödeme menüsünden ek hesap  borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Ek Hesap faiz tahsil tarihinin 3 ay ötelenmesi halinde oluşacak faiz borcu için

Öteleme taleplerinizi,

• İşCep içinde “Kampanyalar” sekmesinde veya
• isbank.com.tr İnternet Şubesi giriş kısmında

yer verilen öteleme tekliflerini kabul ederek iletebilirsiniz.

Kredi kartı hesap özetlerinizi de, İşCep, Maximum Mobil ve İnternet Şubesi’nden akdi faiz oranı üzerinden 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemlerinizi, Türk Lirası Hesap Özetleriniz için hesap kesim tarihiniz ile son ödeme tarihiniz arasında gerçekleştirebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir