İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

Finans

İçindekiler

Bankaların, İnternet şubesi büyük kolaylıklar sağlasa da, kimi müşteriler internetten banka işlemlerinin yapılmasını istemediği için belirli bir süre sonrasında web bankacılığı kapatma talebinde bulunurlar.

İnternet Bankacılığı Nedir?

Bankaların verdikleri hizmetlerinin neredeyse tamamı aynı zamanda internet bankacılığında da bulunur. Bu sistem bankaların siteleri (online şube) yada mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Aynı şekilde online olarak yapılabilen tüm finans işlemleri de web bankacılığı ortamında gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri bir nevi; telefon bankacılığı olarak da düşünebiliriz.

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet bankacılığını kapatma ile ilgili işlemler, her ne kadar bankaya bakılırsa farklılık gösterse de genel olarak izlenebilecek adımlar birbirine benzerdir. Bu adımlardan en rahat olanı ise müşterisi olduğunuz bankanın şubesine kadar giderek, hesabınızın artık web ortamında kullanılabilir olması özelliğine kapatılmasını talep etmenizdir.

Banka mensubu yalnız bir kaç saniyelik bir işlemle, söz mevzusu isteğinizi yerine getirecektir ve bu sayede siz tekrar talep etmedikçe, hesabınız artık web ortamında kullanılabilir olmayacaktır.

Fakat bu aşamada mühim bir not olarak altını çizmeliyiz ki; web bankacılığını kapatmanız, hesabınız ile internetten alışveriş yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Doğrusu yalnız web bankacılığı işlemlerini yapamazsınız sadece kart bilgileriniz ile internetten ürün satın alabilirsiniz. Isterseniz bu özelliği de ek olarak kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Ziraat Bankası, “güvenlik ayarları” kısmından, yaptığınız web bankacılığı işlemlerinize dair çeşitli sınırlandırmalar koyabilmenize imkân sağlamaktadır. Eğer bu sınırlandırmalar sizin için yeterli değil ve web şubesini tamamen kapatmak istiyorsanız, kurumun en yakın şubesine giderek şahsen müracaatta bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası web şubesi kapatma için bankanın web şubesini de kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Kapatma

7/24 bankacılık işlemlerinizi kolay ve süratli bir halde yapmanıza imkân elde eden İş Bankası Bireysel İnternet Şubesine bununla birlikte İşCep uygulaması üstünden de erişilebilmektedir. Eğer bu erişimi tamamen durdurmak istiyorsanız, bunun için şubeler vesilesiyle internet şubesi kapatma talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Güvence Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Türkiye’nin en süratli gelişen web bankacılığı örneğine haiz Güvence Bankası web şubesi kapatma işlemi için başvuruları; şubeye ve telefon bankacılığı üstünden kabul etmektedir. Talebinizi alan banka, en kısa sürede lüzumlu işlemleri gerçekleştirerek hesabınızı web ve Güvence Cep uygulaması erişimine kapatacaktır.

Halkbank İnternet Şubesi Kapatma

Halkbank web şubesi kapatma işlemi ile online bankacılık kullanımına son vermek istiyorsanız, tıpkı öteki bankalarda da olduğu benzer biçimde sizlere en yakın Halk Bankası şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Sadece bu işlem sonucunda hesabınız ile web bankacılığına giriş yapamayacağınız için satmaca ödeme, EFT yapma ve döviz alma benzer biçimde işlemlerini artık web ortamından gerçekleştiremeyeceğini unutmayınız.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Kapatma

Kurumun müşterileri, Yapı Kredi bankacılık işlemlerini herhangi bir nedenden dolayı artık web üstünden yapmak istemiyorlarsa, banka ile bizzat görüşerek yada telefon bankacılığı üstünden bu taleplerini bildirebilirler. Bu iki kanal haricinde Yapı Kredi web şubesi kapatma yöntemi bulunmamaktadır.

Vakıfbank İnternet Şubesi Kapatma

Vatanımızda en oldukça müşterisi bulunan bankalardan birisi olan Vakıfbank web şubesi kapatma işlemini gerçekleştirerek, artık hesabınızdan herhangi bir halde web giriş yapılmasını önlemiş olmuş olursunuz. Bunun için web bankacılığından hesabınıza girerek, “Güvenlik” seçeneğinden işlem yapabilirsiniz.

Bu bölümden “Güvenlik ayarları” kısmına gelin ve “Erişim ayarları” üstünden hesabınız ile ilgili arzu ettiğiniz sınırlandırmaları kısa bir sürede gerçekleştirin. Sonrasında telefon bankacılığı ile bu sınırlandırmaları isterseniz kaldırabilirsiniz. Ek olarak Vakıfbank web bankacılığı kapatma talebinizi direkt şubelerden de iletebilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesi Kapatma

“Direkt web” uygulamasını dönem dışı bırakmak için 444 25 25 / 0850 222 25 25 telefon numaraları ile Akbank Telefon Bankacılığına ulaşabilir ve web bankacılığının kapatılmasını talep edebilirsiniz. İsterseniz de sizlere en yakın şubeye giderek de, Akbank web şubesi kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank İnternet Şubesi Kapatma

Denizbank “Dijital Deniz” İnternet şubesi kapatma işlemini gerçekleştirebilmeniz için yalnız şubeleri kullanabilirsiniz. Denizbank web şubesi kapatma işlemlerinde kimlik fotokopisi talep edeceği için kimliğinizi yanınızda götürmeyi dikkatsizlik etmeyiniz.

QNB Finansbank İnternet Şubesi Kapatma

İnternet bankacılığını kullanmak istemiyorsanız yada güvenlikle ilgili önlem almak amacıyla bu bankacılık kanalını kapatmak istiyorsanız talepte bulunabilirsiniz. QNB Finansbank web şubesi kapatma işlemini şubeler vesilesiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank İnternet Şubesi Kapatma

Şekerbank web şubesi kapatma isteğinizi iletmenin tek yolu kimliğinizle beraber bankaya giderek, hesabınızın web bankacılığı işlemleri için kapatılmasına yönelik başvuruda bulunmaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 3.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir