Google’da Yükselmek İçin Yapmanız Gerekenler

Tüm sitelerin amacı, bütün bu rekabetin nedeni, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak. Çok kaliteli içerik üretirsiniz, üstünde durursunuz, her şeyi yaparsınız ama bir türlü Google’da istediğiniz yerde olmazsınız. Bu tür durumlar sıklıkla yaşanıyor. Her şeyde olduğu gibi bunun da çözümü var. Şimdi Google’da yükselmek için yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Kusursuz İçerik Oluşturun

Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak istiyorsanız, istisnasız içeriğiniz kusursuz olmalı. Yazım kurallarına uygun, anlatım bozukluğu olmayan bir yazı yazmalısınız. Google’da ilk 5 sırada yer alan sitelerde, ortalama 2 bin kelimelik içerikler bulunuyor. Yani ilk 3 ya da ilk 5 içerisinde girmek istiyorsanız oldukça uzun ve etkileyici içerikelr hazırlamalısınız. Uzun olsun diye anlamsız ve tekrara düşen cümlelerden kaçının.

İç Seo Çalışması

iç seo nasıl yapılır
Seo konusuna önem vermelisiniz. Aksi takdirde içeriğiniz olabildiğince kaliteli olsun, bir işe yaramaz. Seo’ya uygun içerik girişi yapılmalı, meta açıklamaları girilmeli, site hızı optimize edilmeli, wordpress kullanıyorsanız çeşitli Seo eklentileri kurulmalı. İç Seo’ya önem verin ve içerikleriniz de mutlaka buna uygun olsun.

Dış Seo Çalışması

dış seo
Dış Seo’da önemli bir noktadır. Ancak burada çok dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde sitenizi spama sokabilirsiniz. Siteniz için backlink ve tanıtım yazısı çalışmaları mutlaka yaptırın. Ancak, “Google’da bir an evvel yükselmeliyim” mantığıyla hareket edip, tek seferde yüklü link çıkışı yaparsanız; yanarsınız. O site deyim yerindeyse çöp olur. Bu yüzden sabırla beklemeli ve dengeli bir şekilde backlink ile tanıtım yazısı çalışması yaptırmalısınız.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir