İçeriğe geç

Google & AdWords

Google ürünleri ve Google AdWords hakkında bilgiler, yeni çıkan teknolojiler, SEM eğitimleri.

Google Çeviri

103 dil arasında çeviri yapabilen Google Translate yapay zekaya tam uyumlu. Bu diller arasındaki çevirilerde başarı oranını son yıllarda çok fazla arttırmış olan Google, android telefonlarda tek tuşla çeviri imkanı sağlıyor. İnternet bağlantısı olmadan da kullanılabilme imkanı sağlayan Google Translate, bir çok dili telefonunuza indirebilmenizi sağlıyor. Aynı şekilde herhangi bir dosya indirmeden direk arama motoruna “hello ne demek” gibi aramalar yaptığınızda otomatik olarak çeviriyi yapacaktır. Yada Google sonuçlarından da kullanabilirsiniz.

Google Site Ekle

Google arama motoruna web sitesi ekleme işlemi basit bir işlemdir. En kısa yol ile https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinden sitenizin tam adresini gönderin. Bir sayfayı göndermeniz yeterli olur. Google botları sitenizdeki tüm sayfaları gezecek ve uygun sayfaları arama sonuçlarına dahil edecektir.

Sıralama Garantili SEO Hizmeti

Merhaba ben Maile Ohye ve Google Search’te çalışıyorum. Sizlere faydalı olabilecek bir SEO işe alımını ve olumlu sonuçlar almadan çok fazla para ödeyebileceğiniz veya web sitenizde şaibeli uygulamalar yapan ve arama sıralamasında zarara neden olabilecek kötü bir SEO işe alımı yapmamanız için tavsiyede bulunmak istiyorum.

Google’dan İçerik Kaldırma Rehberi

Öncelikle internette yer alan herhangi bir verinin tamamen silinmesi imkansızdır. Bilgisayarınızdan sildiğiniz bir veri bile geri getirilebiliyorken, internette yer alan içeriklere binlerce bot ve kullanıcı erişim sağlayıp kopyalayabilir. Google’da herhangi bir web sitesindeki içeriği silmeyi önermez. Google botları bıkmadan usanmadan sitelerden silinen içeriklere yıllarca erişmeye çalışır. Onun önerisi içeriğin güncellenmesi, yada mevcut içeriğin geçtiği yeni bir sayfaya yönlendirmesidir. Yine de kararlısınız, haklı sebepleriniz var ve linki öldürmek istiyorsunuz. Bu bağlamda 2 yolunuz var.

Google Analytics Temel Eğitimi

Google Analytics Nedir? Analytics, ücretsiz olarak web analitik hizmeti sunar. Google bu hizmeti Urchin’i satın aldıktan sonra Kasım 2005’te başlattı.
Google Analytics, dünyada pazar payı en yüksek web analizi hizmetidir. Google Analytics tüm web sitesi yada mobil uygulama sahipleri için ücretsiz kullanılabilen profesyonel bir web sayacıdır. Web site sahipleri, dijital pazarlama uzmanları, satış departmanları, e-ticaret müdürleri, dijital iletişim uzmanları gibi mesleklere sahip kişiler tarafından kullanılır.

Organik Ziyaretçi

Organik Ziyaretçi Nedir? Bir web sitesine kendi isteğiyle ve doğal şekilde arama motorlarından gelen trafiklerdir. Bu bağlamda bir web sitesine gelen en değerli trafiktir. Organik hitler ile SEO yükselişi yakalanacağını iddia eden programlar veya bu hizmeti satan firmalar tamamen çöptür. Çok basit metriklerle bu organik hitler gerçek mi ölçebildiğimize göre, Google bunu çok daha yakından takip etmektedir.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP)

AMP Nedir?

Google’ın web siteleri için 7 Ekim 2015’te duyurduğu AMP’i (Accelerated Mobile Pages) Türkçe’ye “Hızlandırılmış mobil sayfalar” olarak çevirebilmek mümkün. İsminden de anlaşılacağı üzere AMP teknolojisini kullanan sayfalar inanılmaz derecede hızlı bir şekilde açılır. Google sıralama sonuçlarında da AMP destekleyen sayfaların yanında (⚡) şeklinde bir ikon belirir.

Google Tag Manager

Google Tag Manager Nedir? Sitenizdeki ziyaretçilerin hareketlerini izleyip, seçilen kullanıcıların hangi davranışları gerçekleştirdiğini tespit etmeye yarayan bir araçtır. Bu araç sayesinde yeniden pazarlama, dönüşüm izleme…

Google Görseller

Google görseller 2001’de hizmete giren, görsel arama motorudur. Mobil yada herhangi bir masaüstü bilgisayar ile fotoğraf aratabilirsiniz. Görselleri sürükle bırak yardımıyla da hangi sitede yer…