Duymanız gereken 4 Google yeniliği

Google Yenilikleri

Google My Business’a Google Asistan Kabul Özelliği Geldi
Google Benim İşletmem paneline Google Asistanlardan çağrı alıp almamayı kontrol edebilecek bir buton geldi. Bu özellik yakın gelecekte yapay zekanın tüm sektörlerle ne kadar içli dışlı olacağını gösteriyor.

Google’a uyum sağlamayan şirketlerin çok büyük zararlara uğradığını gördüm. Hatta Google SEO, SEM yüzünden iflas eden bir çok işletme de oldu. Aralarında hepimizin bildiği şirketlerde vardı. İsimlerini saymaya gerek yok. Biraz araştırarak yüksek SEM maliyetlerinden dolayı iflas eden şirketleri bulabilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak bu yenilik küçük gibi görünse de; İlerleyen süreçte de Google Yapay Zekaya uyum sağlayamayan işletmelerin de maddi kayıplar vereceğini gösteriyor.
Google My Business Asistan

Google Maps’e Takip Özelliği Geldi
Google haritalarda yer alan işletmeler tarafından güncellemeler, indirimler, etkinliklerin paylaşılabilmesi için Takip butonu geldi. Google takip özelliğinin şimdilik android ve mobil arama sonuçlarında yer alacağını belirtmiştir.
Google My Business Follow

.NEW Alan Adıyla Hızlıca Döküman, Form, Excel, Slide veya Site Açma
Google kullanıcıları artık Google ofis araçlarını açmak için normal yoldan girmek yerine hızlıca erişebilmek için .new özelliğini kullanabilir. Google güncellemeyi Google Docs Twitter sayfasından duyurdu.

reCAPTCHA v3
Google kısa süre önce sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlaması ve kötü amaçlı trafiğe engel olunması için en yeni API’i olan reCAPTCHA v3’ü duyurdu. Arka planda çalışacak ve sitenin trafiğinin gerçek mi yoksa zararlı mı olduğunu algılayacak bir analiz sistemidir. Ayrıca bu yenilikle reCAPTCHA içeriğe dayalı risk analizi de yapabiliyor olacak.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir