İçeriğe geç

Google Reklam Verme

Google’a Reklam Verin; Müşteriler, sunduğunuz ürün veya hizmetleri tam Google’da aradıkları anda sizi bulsun. Siz de yalnızca reklamınız tıklanıp web siteniz ziyaret edildiğinde veya telefonla arandığınızda ödeme yapın.

Google Reklam

Google Arama ve Haritalar’da sizinkine benzer işletmeleri arayan müşterilerin karşısına çıkın. Sadece web sitenize yönlendiren tıklamalar veya işletmenize yapılan telefon aramaları için ödeme yapın.

Kullanıcılar sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradığında görünün

Kullanıcılar ne yapacaklarını, nereye gideceklerini ve ne satın alacaklarını Google’da arar. Reklamınız, kullanıcıların sizinkine benzer ürün veya hizmetleri aradığı sırada Google’da gösterilebilir.

İster masaüstü bilgisayarlarını isterlerse mobil cihazlarını kullanıyor olsunlar, doğru zamanlanmış bir reklam kullanıcıları değerli müşterilere dönüştürebilir.

WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKİN
Kullanıcıları web sitenize yönlendiren dijital reklamlarla online satışlarınızı, rezervasyonlarınızı veya posta listenizi büyütün.

TELEFONLA DAHA FAZLA ARAMA ALIN
Telefon numaranızı ön plana çıkaran reklamlar ve ara düğmesi sayesinde daha çok müşterinin sizi aramasını sağlayın.

İŞLETMENİZE ZİYARETLERİ ARTIRIN
Kullanıcıların işletmenizi haritada bulmasına yardımcı olan işletme reklamlarıyla sizi daha fazla müşterinin ziyaret etmesini sağlayın.

İşletmenize uygun bir bütçe belirleyin

Hemen hemen her bütçe ile Google’da reklam verebilirsiniz. Aylık bütçe sınırı belirleyin ve hiçbir zaman bu sınırın aşılmamasını sağlayın. Ayrıca, harcamalarınızı istediğiniz zaman durdurabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Çeşitler

Google AdWords Nedir? Yeni adıyla Google Ads, internet dünyasında en büyük pazar payına sahip reklamcılık servisidir. İşlemler için ajanslar yada uzmanlar sizlere bu konuda yardımcı olabilir. Kendiniz de bu operasyonu amatörce yürütebilirsiniz.

Neden Google?  Web sitenize yeni ziyaretçiler çekmek, internet satışlarını artırmak, telefonla aranmak veya müşterileri kalıcı hale getirmek gibi farklı amaçlarınız olabilir. Google Ads sayesinde hepsi mümkün. Doğru kullanıcılara doğru zamanda ulaşın. Google’da kullanıcılar işletmenizi, tam olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradıkları anda bulur. Reklamları, yerel veya küresel olarak yayınlayın. Reklamlarınızla belirli ülkelerde, bölgelerde veya şehirlerde bulunan ya da işlemenize veya mağazanıza belirli mesafedeki müşterileri hedefleyin.

Google Reklam Fiyatları

Google reklam ücretleri her anahtar kelime ve web sitesi için farklıdır. Yayınlamak istediğiniz gün, saat, bölge, cinsiyet gibi filtrelemelerle de fiyatlar değişmektedir.Sitenizin kalite puanları maliyetlerinizi etkileyecektir. Kalite puanları Sitenizin hızlı açılması, kullanıcının aradığını bulabilmesi gibi bir çok farklı algoritma ile belirlenir. Burada herhangi bir pakete ihtiyaç yok. Politika gereği, fiyatı siz belirlersiniz. 

Web sitenizin arama motoru uyumluluğu burada çok önemlidir. Genelde gösterim için ücret ödenmeden Tıklama Başı Fiyatlandırma (TBM) modeli tercih edilir. Bu sistemde reklamlar tıklandıkça para ödenir. Günlük bütçe ile ilerlenir.

Türkiye’de tıklama başı fiyatlar 10 kuruş ile 10 TL arası değişmektedir.

Dijital Pazarlama kanalları arasında hayati öneme sahip Google AdWords çalışmaları sektörel elverişlilik ve hedef kitlenin profili itibari ile web siteleri için hayati öneme sahiptir. Tıklama başı maaliyetlerin stratejik bir şekilde optimize edilerek oluşturulacak kampanyalara ve reklamlara uygulanması ile birlikte AdWords kanalından satış dönüşümlerine hayati dokunuşlar yapılmaktadır.

Google Reklam Çeşitleri

Arama Ağı

Kullanıcılar sunduğunuz ürün ve hizmetleri aradığında, Google arama sonuçlarının yanında gösterilir. Yalnızca kullanıcılar web sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi telefonla aramak için tıklandığında ödeme yaparsınız.

Görüntülü Reklamlar

Google Ads görüntülü reklamları iki milyondan fazla web sitesinde ve 650.000’den fazla uygulamada yayınlanır. Böylece kampanyanız kitlenizin olduğu yerde gösterilebilir.

Video – YouTube Reklamları

Video reklamlar yalnızca istediğiniz kullanıcılara gösterilir ve sadece izlendiğinde ödeme yaparsınız. Başka bir deyişle, işletmenizle ilgilenmeyen kullanıcılara reklam göstererek paranızı boşa harcamazsınız.

Evrensel Uygulama Kampanyaları

Evrensel Uygulama Kampanyaları, iOS veya Android uygulamanızı Google’daki milyarlarca kullanıcıya tanıtmanıza yardımcı olur. Üstelik tüm işlemleri tek kampanyadan yaparsınız. Google’ın makine öğreniminin en iyi kullanıcıları bulmanıza ve bütçenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmasına izin verin.

Arama motorlarına uygun web sitesine sahip olun

Web sitenizi SEO uyumlu yaparak Google reklam maliyetlerini düşürün ve kampanyaları optimize edin.

Kampanyalarınızın kontrolünü elinize alın.

Kampanyaları istediğiniz zaman başlatın veya durdurun. Google Ads’i denemeye hazır mısınız? Hiçbir yükümlülük ve iptal ücreti olmadan kampanyanızı dilediğiniz zaman duraklatabilir, sonlandırabilir veya ayarlayabilirsiniz.

Esnek fiyatlandırma.

Kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödemek istediğiniz fiyatı belirlemek kolaydır. Ayrıca dilediğiniz her an bu fiyatı değiştirebilirsiniz.

Gerçek zamanlı sonuçlar.

Web sitesi ziyaretleri, İnternet üzerinden satış veya telefon aramaları gibi hedeflerin tümünde, izleme araçları, yatırımınızın nasıl karşılık verdiğini her zaman gösterir.

Üç ödeme yöntemi

Kredi kartı, banka kartı veya banka ödemesinden hangisi size en kolay geliyorsa dilediğiniz ödeme yöntemiyle ödemelerinizi ayarlayın.

Google Reklam Yönetimi

 • Arama motorlarına uygun web sitesi elde edeceğiz.
 • Yüksek Ads faturalarınızı, web sitenizi ve kampanyalarınızı optimize ederek düşüreceğiz.
 • Sitelerimiz kendi yazılımımız dahil birçok seo yazılımıyla test edilecek optimizasyon problemleri giderilecektir.
 • SEO – AdWords çalışmalarını birlikte yürütecek, Google yönergelerine uyum sağlayacağız.
 • Yüksek AdWords faturalarınızı Arama Motoru Optimizasyonu yaparak düşüreceğiz.
 • Sizin bir departmanınız gibi çalışacak, satış hacimlerinizi ve trafiklerinizi arttıracağız.
 • Tüm tarayıcılarla, cihazlarla ve sitelerle olan entegrasyon sorunlarını çözeceğiz.
  Boş tıklamalar yerine, satışa dönebilecek ürünlerinizle ilgilenen müşteri adaylarına reklamlarınızı göstereceğiz.
 • Müşteri geri dönüş oranlarında artış sağlayacağız.
 • Sayfa açılış sürelerinde gözle görülür, testle ölçülür artış sağlayacağız.

Raporlama

Web siteniz için hazırlanan AdWords kampanyalarından elde edilen datayı detaylandırılıp anlamlı raporlar halinde size sunuyoruz.

Google Reklam Ajansları

SEOReq
Google reklam hizmeti ile 2009’da ilk Kurumsal müşterimizi kazandık. Şimdiye kadar bir kaç tane holding, onlarca marka ve yüzlerce siteye SEO çalışması yaptık. 

0 850 302 08 99

Google Reklam

Ekler

 • Reklam İzleyerek Para Kazanma Google’ın böyle bir imkanı yok.
 • Google Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı ile reklamlarınızı ön izleyebilirsiniz.
 • Google Ads Müşteri Hizmetlerine 0850 390 21 00 numarasından Türkçe iletişim hattı ile destek alabilirsiniz. 
 • Bedava reklam imkanı maalesef yok ama kuponlar ile 100 TL’lik ücretsiz kuponla yayını test edebilirsiniz.
 • Google reklam engelleme işlemini AdBlock yada Fair AdBlocker ile yapabilirsiniz. Bu sayede hiçbir sitede reklam görmeyeceksiniz hepsi duracaktır.
 • Google Reklam ayarları çok detaylıdır, eğer kaliteli bir iş yapmak istiyorsanız Google sertifika programlarına hazırlanın.

Sıkça Sorulan Sorular

Google’a Nasıl Reklam Verilir?

Google en büyük gelirini oluşturduğu reklam servisi Google Ads kullanılarak reklam verilir. Bu sayede YouTube ve Google iş ortağı web sitelerinde de yayın yapılır.

Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Google reklam verenlerin bütçesini kendilerinin seçmesine izin verir. Bu sayede alt veya üst limit olmadan reklam yayını yapılabilir. Yine de sizler için bir bütçe önerisi verebiliriz.

Reklamlarım Ne Kadar Zaman Yayınlanır?

Reklamların yayına başlaması, hesap kurulumundan 15 dakika sonra başlayacak ve ödeme yaptığınız sürece yayınlanacaktır.

Google Reklamlarından Nasıl Para Kazanılır?

Eğer trafiği güzel olan bir web siteniz varsa, Google Adsense kullanarak reklam yayını yapabilir ve sitenizden para kazanabilirsiniz.

Kategori:Dijital Pazarlama
Tek Yorum
 1. Yahya Şentürk Yahya Şentürk

  Siteme reklam alabilirmiyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir