Google arama sonuçlarına otel rezervasyonlarını ekledi

Google, kullanıcılarına arama sonuçlarını sunduğu sayfalarda köklü yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Özellikle tatil için otel araması yapan kullanıcıların artık sıralama sayfası üzerinden otel rezervasyonu yapabiliyor oluşu, bu kapsamda uygulamaya geçirilen bir yenilik. Şimdiyse Google, ucuz fiyatlı uçak bileti bulmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek bir yeniliği yayına aldı.

Uçak bileti fiyatları artık Google’da listeleniyor

Kullanıcıların arama sonuçları sayfasından otel rezervasyonu yapabilmesine imkân tanıyan Google, otel arama sonuçlarında fiyata göre filtreleme seçeneklerini de sunuyor. Yeni gelen bir diğer özellikse Google Flights (Uçuşlar) servisinin arama sonuçlarına eklenmesi oldu. Bu sayede Google kullanıcıları istedikleri herhangi bir uçuşu takip edebilecekleri gibi, muhtemel rötar tahminlerine de kolaylıkla erişebilecekler.

Otel odası arama sayfasıyla entegre şekilde çalışan uçuşlar sekmesi, artık arama sonuçları sayfasında kullanıcıların karşısına çıkacak. Böylece hem otellere dair bilgileri, hem de uçakların hareket durumunu öğrenebilmek mümkün olacak.

Keza harita üzerinde oluşturulan minik noktalar üzerinden otellerin konumunu ve en uygun oda fiyatlarını görüntüleyebilme imkânı da kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Tüm seyahatleriniz artık Google’da

Google’ın arama motoruna eklenen yeni bir özelliği de “Seyahatleriniz” menüsü oldu. Burada Google, kullanıcıların tüm geçmiş, şimdiki ve gelecekteki seyahat planlarını görüntüleyebiliyor.

Seyahate dair bilgilendirmelere detaylı olarak Google Trips uygulamasından da ulaşılabiliyor. Kullanıcıların Gmail hesabına gelen uçak bileti ve otel rezervasyonu postaları doğrudan bu sayfaya yansıtılıyor.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir