Google Haritalar (Maps) Yer Ekleme

Harita

Google Haritalar (İngilizce: Google Maps), Google tarafından hizmete koyulmuş ve ücretsiz çevrimiçi haritalama servisidir. Google Haritalar ayrıca diğer sitelerin de hizmetten yararlanması için API (uygulama programlama arayüzü) desteği de sunmaktadır.

Google Haritalar’ın yazılım versiyonu olan Google Earth; Windows XP, Windows Vista ve Linux tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışabilmektedir. Google Haritalar servisinde üç boyutlu bina modelleri de sunulmaktadır.

Google My Business sayfası üzerinden Google Haritalar hizmeti üzerinde işletmenizi, işletmenizin yerini ve imkanlarını belirterek sizi arayan potansiyel müşterilerin tam bilgi ile sizi ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google My Business hizmeti tamamen ücretsizdir ve isteyen her işletme tarafından kullanılabilir.

Google My Business’a Kaydolmak İçin Yapılması Gerekenler

Gmail uzantısı içeren bir şirket veya kişisel e-posta hesabı ile oturum açtığınızdan emin olduktan sonra aşşağıda vereceğimiz link üzerinden ilgili sayfaya ulaşın ve işletmenizi Google My Business’a ve doğal olarak Google Haritalar’a eklemek için ilk adıma geçin.
https://www.google.com/intl/tr/business/go/

Linke tıkladığınızda karşınıza gelecek olan form sayfası tam ve doğru olarak doldurun. Burada vereceğiniz bilgiler daha sonrasında tüm kullanıcılara gösterilecektir.

Ücretsiz Google Haritalar Kaydı

Formu doldurduktan sonra formun hemen aşağısında bulunan devam butonuna tıklayıp kaydınızın Google My Business’a gönderilmesini sağlayacaksınız. Ardından gelen sayfada “Kodumu Posta ile Gönder” seçeneğine tıklayıp doğrulanması için gelecek kodun hangi yöntemle size ulaştırılacağını seçeceksiniz. Gerçek posta ile verdiğiniz adrese gelecek bu kodun ulaşması yoğunluğa göre bir ile üç hafta arasında sürebilmektedir.

Google My Business Onay

“Kodumu Posta ile Gönder” dedikten sonra gelecek kısımda postayı alacak kişinin isim – soy isim bilgilerini girin. Bundan sonra yapmanız gereken şey ise kodun adresinize gelmesini beklemek olacaktır. Kod geldikten sonra Google My Business hesabınıza giriş yapıp, posta ile gelen kodu zarfta yazan taimatlara uygun bir şekilde ilgili alana girin.

Kodu doğru girdiğiniz taktirde hesabınız onaylı hale gelecektir. İşletmenizin bir Google My Business sayfası olmasının temel bazı avantajları bulunmaktadır. Onaylı bir hesap sayesinde işletmenizle ilgili veya benzer aramalarda doğrudan üst sayfalarda listeleneceksiniz. Potansiyel müştelerinize çeşitli hizmetleriniz hakkında anlık bilgiler vererek işletmenizi daha çekici hale getirecek, kurumsallık seviyenizi arttıracaksınız.

İşletmenizin tam olarak bulunduğu yer, hangi günlerde ve hangi saatlerde faaliyet gösterdiğiniz, daha önce işletmenize gelmiş olanların yaptığı yorumlar gibi bilgiler sayfanızda görünecektir. Bunun size en büyük katkısı, bu alandan gelecek müşterilerin beklentisinin zaten oluşmuş olmasıdır. Böylece ekstra bir çaba sarf etmeden ürününüzü veya hizmetinizi kolayca pazarlayabileceksiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.