Google Haritalar Yeniden Tasarlandı

Şehir şehir, ülke ülke gezmeyi seven gezginlere Google tarafından güzel bir haber verildi. Yapılan güncelleme ile birlikte Google Haritalar üzerinde rotalar, toplu taşıma araçları, istasyonlar, duraklar gibi bilgiler daha iyi bir deneyim sunmak için karşınıza çıkıyor. Kısaca yaptığı güncelleme ile Google, hareket halindeki birinin ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri Haritalar uygulaması üzerinden sunabiliyor.

Yapılan güncelleme ile birlikte renk paletlerinde de değişime gitmesi sayesinde, harita üzerinde işaretlenen noktalar işlevlerine göre renklendiriliyor.

Bu renk paletlerinin güncellenmesiyle birlikte mekanlar sadece isimleriyle değil, sahip oldukları renkler ile de ayırt edilebilir hale geliyor. Kullanıcının hareket halindeyken algılarını tamamen uygulamaya vermemesi için gayet kullanışlı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan kullanıcı dostu bu güncellemeler Haritalar uygulamasıyla bağlantılı çalışan diğer tüm uygulamalarda da kısa süre içerisinde görünür hale gelerek bu uygulamaları kullanan kullanıcıların da rahat etmesini sağlayacak. Haritalar uygulamasında meydana gelen değişikliklerin görünür hale geleceği uygulamalar: Google Asistant, Search, Earth, Andorid Auto gibi uygulamaları başta olmak üzere bir şekilde Haritalar uygulamasından veri çeken tüm uygulamalarına yansıtılacak. Google’ın Harialar uygulamasını API’ler sayesinde kendi sitesinde veya uygulamasında kullanan kullanıcılar da gelen güncelleme sayesinde otomatik olarak hizmetlerinde kullanıcı deneyimini artıran bu geliştirmeleri ve renk paletlerini kullanmaya başlayabilecekler.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir