Google Haritalar (Maps) Nedir?

Google Maps

Google Haritalar (İngilizce: Google Maps), Google tarafından hizmete koyulmuş ve ücretsiz çevrimiçi haritalama servisidir. Google Haritalar ayrıca diğer sitelerin de hizmetten yararlanması için API (uygulama programlama arayüzü) desteği de sunmaktadır.

Google haritalar yer ekleme işlemi için, şirket kaydınızın Google haritalarda yer alması için bana 0532 392 0843 telefon numarasıyla bana ulaşabilirsiniz.

Google My Business sayfası üzerinden Google Haritalar hizmeti üzerinde işletmenizi, işletmenizin yerini ve imkanlarını belirterek sizi arayan potansiyel müşterilerin tam bilgi ile sizi ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google My Business hizmeti tamamen ücretsizdir ve isteyen her işletme tarafından kullanılabilir.

Google My Business’a Kaydolmak İçin Yapılması Gerekenler

Gmail uzantısı içeren bir şirket veya kişisel e-posta hesabı ile oturum açtığınızdan emin olduktan sonra aşşağıda vereceğimiz link üzerinden ilgili sayfaya ulaşın ve işletmenizi Google My Business’a ve doğal olarak Google Haritalar’a eklemek için ilk adıma geçin.


https://www.google.com/intl/tr/business/go/

Linke tıkladığınızda karşınıza gelecek olan form sayfası tam ve doğru olarak doldurun. Burada vereceğiniz bilgiler daha sonrasında tüm kullanıcılara gösterilecektir.

Formu doldurduktan sonra formun hemen aşağısında bulunan devam butonuna tıklayıp kaydınızın Google My Business’a gönderilmesini sağlayacaksınız. Ardından gelen sayfada “Kodumu Posta ile Gönder” seçeneğine tıklayıp doğrulanması için gelecek kodun hangi yöntemle size ulaştırılacağını seçeceksiniz. Gerçek posta ile verdiğiniz adrese gelecek bu kodun ulaşması yoğunluğa göre bir ile üç hafta arasında sürebilmektedir.

Google My Business Onay

“Kodumu Posta ile Gönder” dedikten sonra gelecek kısımda postayı alacak kişinin isim – soy isim bilgilerini girin. Bundan sonra yapmanız gereken şey ise kodun adresinize gelmesini beklemek olacaktır. Kod geldikten sonra Google My Business hesabınıza giriş yapıp, posta ile gelen kodu zarfta yazan taimatlara uygun bir şekilde ilgili alana girin.

Kodu doğru girdiğiniz taktirde hesabınız onaylı hale gelecektir. İşletmenizin bir Google My Business sayfası olmasının temel bazı avantajları bulunmaktadır. Onaylı bir hesap sayesinde işletmenizle ilgili veya benzer aramalarda doğrudan üst sayfalarda listeleneceksiniz. Potansiyel müştelerinize çeşitli hizmetleriniz hakkında anlık bilgiler vererek işletmenizi daha çekici hale getirecek, kurumsallık seviyenizi arttıracaksınız.

İşletmenizin tam olarak bulunduğu yer, hangi günlerde ve hangi saatlerde faaliyet gösterdiğiniz, daha önce işletmenize gelmiş olanların yaptığı yorumlar gibi bilgiler sayfanızda görünecektir. Bunun size en büyük katkısı, bu alandan gelecek müşterilerin beklentisinin zaten oluşmuş olmasıdır. Böylece ekstra bir çaba sarf etmeden ürününüzü veya hizmetinizi kolayca pazarlayabileceksiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir