Google Yeni Güncelleme

Google günden güne yaptığı güncellemeler ile birlikte arama sonuçlarının yerel alanlara özel olması için çabalıyor. Yakın zamanda mobil ve masaüstü cihazlar için getirdiği güncelleme sayesinde arama sonuçlarının lokasyona bağlı görüntülenmesini amaçlıyor.

Google bu güncelleme algoritmasını sisteme entegre ederken temel amacının kullanıcılara daha alakalı sonuçlar sunmak olduğunu, daha alakalı sonuçların da doğrudan kullanıcının bulunduğu konumla alakalı olduğunu düşünüyor.

Herkes İçin Tek Sonuç Yerine Herkes İçin Lokal Sonuçlar

Türkiye’de bulunan bir kullanıcı bu ülkenin özel konumuna göre sonuçları görüntülerken seyahat ettiğinde gittiği ülkeye göre sonuçlar otomatik olarak değiştirilecek ve sonra tekrar Türkiye’ye döndüğünde sorunsuz şekilde arama sonuçları güncellenecek.

Her ne kadar otomatik gibi görünse de kullanıcıya lokasyona bağlı olmadan seçim imkanı da tanınacak. Kullanıcı hangi ülke sonuçlarının listelendiğini arama sonuçların en altında görebilecek. Google’ın bu güncellemeyi yapmasındaki temel amaç kullanıcılara özel arama sonuçlarını sunmak. Böylece arama deneyimini daha eşsiz hale getirmek.

 

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir