Google Çeviri

Translate

103 dil arasında çeviri yapabilen Google Translate yapay zekaya tam uyumlu. Bu diller arasındaki çevirilerde başarı oranını son yıllarda çok fazla arttırmış olan Google, android telefonlarda tek tuşla çeviri imkanı sağlıyor. İnternet bağlantısı olmadan da kullanılabilme imkanı sağlayan Google Translate, bir çok dili telefonunuza indirebilmenizi sağlıyor. Aynı şekilde herhangi bir dosya indirmeden direk arama motoruna “hello ne demek” gibi aramalar yaptığınızda otomatik olarak çeviriyi yapacaktır. Yada Google sonuçlarından da kullanabilirsiniz.

Eskiden cümle çevirilerinde başarı oranı %30 larda iken şimdi %80 ve üzeri başarı oranı sağlıyor. Bir çok ülkedeki göçmen krizinde de etkili sonuçlar elde edildi. Bu nedenle Google Çeviri hayat kurtarıyor diyebiliriz.

Google’ın Pixel Buds isimli kulaklığı ise simultane çeviri yapmayı sağlıyor.

Kamera Çevirisi sayesinde, gittiğiniz bir ülkedeki tüm tabelaları çevirebilirsiniz. Ayrıca elinizdeki bir belgeyi de kameraya göstererek canlı şekilde çevirebilirsiniz.

Konuşma moduyla, 32 dil arasında çeviri yapabiliyor. Çok yakın zamanda birebir konuşma çevirisi de yapabilecek.

Bazı  sitelerde ise Google Çeviri’nin cinsiyetçilik yaptığı şekilde haberler yapılıyor. Bu gerçek değil. Google bir makine öğrenimi kullandığı için arama motorlarında o cümle en çok hangi cinsiyetle kullanılıyorsa, Google Çeviri’de buna göre çeviriyor.

Çok kısa zamanda artık dil bilmenin bir önemi kalmayacak. Çevirmenlik gibi bir meslek gelecekte görünmüyor.

 

Google Çevirinin desteklediği diller:

Afrika Dili, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Baskça, Belarusça, Bengalce, Boşnakça, Bulgarca, Burmaca, Cava Dili, Cebuano, Chicheva, Çekçe, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Danca, Endonezya Dili, Ermenice, Esperantoca, Estonyaca, Farsça, Felemenkçe, Filipince, Fince, Fransızca, Frizon Dili, Galce, Galiçyaca, Gücerat Dili, Gürcüce, Habeşçe, Haiti Creole Dili, Hausa Dili, Havai Dili, Hırvatça, Hintçe, Hmong Dili, Hosa, İbranice, İgbo Dili, İngilizce, İrlandaca, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, İzlandaca, Japonca, Kamboçyaca, Kannada, Katalanca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Korsika Dili, Kuzey İskoç Dili, Kürtçe, Laoca, Latince, Lehçe, Letonca, Litvanca, Lüksemburgca, Macarca, Madagaskar Dili, Makedonca, Malayalam, Malezya Dili, Malta Dili, Maori Dili, Marathi, Moğolca, Nepalce, Norveççe, Özbekçe, Pencap Dili, Peştuca, Portekizce, Romence, Rusça, Samoaca, Sesotho Dili, Seylanca, Shona, Sırpça, Sint, Slovakça, Slovence, Somalice, Sundanizce, Svahili Dili, Tacikce, Tamil, Tay Dili, Telugu Dili, Türkçe, Ukraynaca, Urduca, Vietnamca, Yidce, Yoruba, Yunanca, Zulu

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir