Google Araçları

Google Araçları

İçindekiler

Google PageSpeed Insight

Web sitesi sahiplerinin, mobil ve masaüstü site hızlarını ölçebilecekleri ve geliştirmeler öneren muhteşem bir Google aracı.

Google TestMySite

Hız ölçümü için lokal servis sağlayıcıları kullanan mobil hız ölçücü.

Mobile Friendly Test

Web sitelerinin mobl uyum sorunlarını ölçen bir servis.

Google Search Console

Web sitesi sahipleri ile Google’ın iletişimde kalmasını sağlayan araç

Google Lighthouse

SEO profesyonelleri için Google’ın SEO Aracı.
Google’ın neredeyse bütün hizmetleri bedava. Web geliştiricileri için ücretsiz olan ürünleri ve servisleri sizler için derledik.

Google Takvim

Google’ın kullanıcılar için sunduğu ücretsiz takvim ve ajanda hizmetidir. Ekip arkadaşlarımızın etkinlik takvimini izleyebiliriz.

Google Analytics

Ziyaretçilerin davranışlarını, kampanya performanslarını, ziyaretçilerin siteye nasıl ulaştığını, hangi saatlerde ve lokasyonlarda girildiğini, en çok zaman geçirilen sayfaları, reklam verilen mecraların dönüşüm oranlarını ölçen Google’ın ücretsiz hizmetlerinden biridir.

Google Formlar

Google’ın ücretsiz şekilde anket ve form toplama hizmetidir.

Google Slaytlar

Online olarak slayt yapma ve ekiple ortak çalışma imkanı sağlar.

Google E-Tablolar

Microsoft Excell’in online hali diyebiliriz. Ortak çalışma ve düzenleme imkanı verir.

Google Dökümanlar

Online olarak döküman ekleme, ekip ile birlikte düzenleme ve çalışma imkanı tanır.

Firebase

Herhangi bir platformda geliştirilen uygulamalar için kontrol paneli ve veritabanı ihtiyaçlarını karşılar. Google’ın ücretsiz olan bu servisi, özellikle mobil uygulama geliştirenler için idealdir. Firebase SDK kullanarak geliştirilen uygulamanın 500 ayrı özelliği için sınırsız raporlama ve depolama sunar. Bu depolama kullanıcı davranışları incelenebilir.

Admob

Google’ın mobil uygulama geliştiricileri için reklam yayıncılığı sağlar. Özellikle oyunlaştırmalarda kullanılabilir. Oyun yeniden başladığında yada kullanıcı oyun içinde ceza aldığında reklamlar gösterilebilir.

AdSense

Google’ın içerik bazlı reklam yayın servisidir. Web geliştiricileri bu uygulamaya kayıt olarak hızlı bir biçimde sitesine reklam alabilir. Google Display reklamları Adsense üzerinden yayınlanır.

Blogger

Google’ın ücretsiz olarak sağladığı blog hizmetidir. Bu servis sayesinde ister herhangi bir alan adında istersek siteadi.blogspot.com şeklinde blog yayını yapılabilir.

Google Dijital Atölye

Google’ın ücretsiz eğitim servisidir. Online varlık oluşturma, arama kampanyaları geliştirme, yerel reklamcılık, mobil rkelamcılık, görüntülü reklamcılık, online mağaza kurma gibi konularda ücretsiz eğitim sağlar.

Google Benim İşletmem

İşletme kaydı yaparak insanların işimizi yada benzer işletmeleri Google arama sonuçlarında ve Haritalarda aradığında işletmemizin tanımını, telefon numarasını, yol tarifini yorumlarını karşılarına çıkartır.

Google Cloud

Google’ın tüm sitelerinin ve YouTube’un kullandığı sunucu altyapısını son kullanıcıya sağladığı bulut üst düzey korumalı sunucu hizmetidir. Kayıt olan herkese 12 ay boyunca kullanılabilecek 300 dolarlık kredi verdiği için bu anlamda ilk yıl ücretsiz sayılabilir.

Google Tag Manager

Google etiket yöneticisi kullanarak web sitemize ekleyebileceğimiz tek bir kod ile 3. Parti yazılımların etiketlerini yönetebiliyoruz.

Google Haritalar Api

Google haritaları web sitelerimize veya uygulamalarımıza entegre etmemizi sağlar. Ücretsiz sağlanan apiler: Google Haritalar Yerleştirme, Street View, Yol Tarifi, Mesafe, Coğrafi Konum, Google Yollar, Saat Dilimi.

Google Merchant Center

Google AdWords reklam vereni olan herkese, ürünlerinin Google arama sonuçlarında ücretsiz görünmesini sağlar.  E-ticaret yapan siteler envanter verilerini yükleyerek tüketicilere Google arama sonuçlarında ürün ismi, ürün görseli, ürün fiyatı bilgilerini siteye girmeden gösterebilir.

Google Trends

ARama kelimelerinin ne sıklıkla aratıldığını gösteren ücretsiz bir Google Servisidir. Aranan kelimelerin yada cümlelerin hangi coğrafyada, hangi dillerde ve ne sıklıkla arandığını gösterir.

Google Web Designer

HTML5 Reklamlar, ve başka içeriği tasarlamamıza ve oluşturmamıza olanak tanır. 3D nesneler ile içerik üretebilir ve bu içerikleri zaman çizelgesinde canlandırabiliriz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir