Sıralama Garantili SEO Hizmeti

Maile Ohye

Merhaba ben Maile Ohye ve Google Search’te çalışıyorum. Sizlere faydalı olabilecek bir SEO işe alımını ve olumlu sonuçlar almadan çok fazla para ödeyebileceğiniz veya web sitenizde şaibeli uygulamalar yapan ve arama sıralamasında zarara neden olabilecek kötü bir SEO işe alımı yapmamanız için tavsiyede bulunmak istiyorum.

Not: Maile Ohye Google’dan ayrılıp LinkedIn’e geçiş yaptı lakin açıklamaları hala geçerli ve sektör için çok önemli.

SEO; arama motoru optimizasyonu’nun kısaltmasıdır. Kimisi için SEO, kara büyü gibidir. On yılı aşkın bir süredir Google’da çalışmamla anladığım; birincisi bu kara büyü değildir ve ikincisi eğer uzun vadeli bir başarı istiyorsanız SEO uzmanın sitenizin birinci sırada yer almasını sağlayacak herhangi bir hızlı büyü hilesi yoktur.

Bir SEO’nun potansiyelinin, işletmenizin veya web sitenizin kalitesi ile doğru orantılı olduğunu unutmamak önemlidir. Bu yüzden başarılı bir SEO, web siteniz için en iyi adımı atmanıza yardımcı olur. Böylece tarafsız bir potansiyel müşteri sitenizin görünür olması beklentisinde olacaktır. Başarılı bir SEO, arama sonuçlarındaki tüm arama deneyimini geliştirmeyi amaçlar.

Arama sonuçlarından sitenize tıklanması Ve potansiyel olarak iyi bir SEO dönüşümü gibi. bir arama dostu site için bir blog veya küçük işletme için açıklayıcı sayfa başlıkları gibi basit şeylerden, çok dilli bir küresel site için dil biçimlendirmesi gibi daha karmaşık şeylere yönelik en iyi uygulamaları önerecektir. SEO uzmanı, online müşterilerinize, özellikle de bir arama motorundan gelenlere iyi bir deneyim sunmakta ve çoğu durumda bir masaüstü bilgisayar veya cep telefonu kullanıyor olmanıza bakmaksızın sitenizin yararlı olmasını garanti eder. SEO’nun işinize yardımcı olması için dört ay ile bir yıllık bir süre gerekir.

Önce iyileştirmeleri uygular ve ardından potansiyel faydaları görürsünüz. Bir SEO ile çalışırken en güçlü tavsiyem, tavsiyelerini Google’ın belgelediği bir dokümanla doğrulayıp doğrulamadıklarını sormaktır. Bunlar bir “Yardım Merkezi” makale, video ya da bir forumda yanıt aramak olabilir. Bu iki şeyi destekleyecektir. İlki SEO’nun soruna karşı çözümü sıralamalarınızın gelişmesine yardımcı olur.

2.si ise sorunu çözmek için yaklaşımlarını görmek olacaktır.

Bu iki bilgiyi istemek; anahtar kelime, meta etiketler veya bağlantılara daha fazla kelime eklemek gibi işe yaramaz şeyler yapmak için sizi ikna edebilecek zayıf bir SEO’yu işe almayı önlemeye yardımcı olacaktır. Çünkü bu konuyla ilgili google önerileriyle alakalı arama yaparsanız, meta etiketine anahtar kelime eklemenin daha fazla yardımcı olamayacağını açıklayan blog yazıları ve videoları görebilirsiniz.

Google, sayfa sıralaması için bağlantıları kullanırken belgelerimiz, sayfa sıralamasını yükseltmek amacıyla bağlantı satın alma yaklaşımına karşı şiddetle karşı çıktığımızı vurgulamaktadır. Temel bir kural, SEO için iyi olan şeylerin çoğunda, çevrimiçi müşteriler için iyi olanın yapılıyor olmasıdır. Bunlar mobil cihazlara uygun bir web sitesine sahip olma, iyi navigasyon ve mükemmel marka oluşturma gibi şeylerdir. Buna ek olarak, karmaşık bir sisteme sahip köklü bir markaysanız, arama dostu ve iyi uygulamalar, web sitenizin çevik olması ve özelliklerinin uzun vadede daha hızlı uygulanabilmesi için altyapınızı güncelleme gibi sitenizin teknik kısmında geliştirme yapmayı gerektirir. Küçük bir yerel işletmeye sahipseniz, muhtemelen başlangıç işini kendiniz de yapabilirsiniz.

Yerel işletmenize çevrimiçi bir katılımın nasıl sağlanacağına dair 30 dakikalık video serimize göz atabilirsiniz. Eğer hala bir SEO ile çalışmak istediğinize inanıyorsanız, işte genel bir süreç. Bir: potansiyel SEO ile iki yönlü bir röportaj yapın. Genel olarak sizle ve işletmenizle ilgileniyor gibi görünüp görünmediğini kontrol edin. İki: referanslarını kontrol edin.

3: Teknik bir audit isteyin. (Muhtemelen ücret talep edilecektir)

4: İşe almak isteyip istemediğinize karar verin. Şimdi bu aşamaları detaylandıralım ve birinci adımla başlayalım: İki yönlü bir görüşme. Görüşmede aramanız gereken bazı şeyler: iyi bir SEO sadece arama motoru sıralamasına değil, işletmenize nasıl yardımcı olacağına odaklanır. Yani işinizin ve/veya hizmetinizin içeriğini oluşturan, işinizi eşsiz yapan, işinizi müşteriler için değerli kılan şeyler hakkında soru sormalıdır. Bu bilgilerin web sitenizde mevcut ve potansiyel yeni kitleniz için vurgulanmış olduğundan emin olmak için bu bilgileri bilmek isterler.

2. Müşterileriniz neye benziyor ve mevcut web sitenizi nasıl buluyorlar?

3. İşletmeniz nasıl para kazanıyor ve “arama” size ne şekilde yardımcı olabilir?

4. Başka hangi kanalları kullanıyorsunuz? Çevrimdışı reklam? Sosyal ağlar?

5. Rakipleriniz kim? Çevrimiçi (ve çevrimdışı) çalışmalarda neyi iyi yapıyorlar? Eğer SEO işletmeniz hakkında bütünsel bir bakış açısıyla bilgi toplama konusunda ilgisiz görünüyorsa, başkasını arayın. Bir işletmenin hedeflerini, müşterilerini ve diğer mevcut pazar çabalarını bilmeden iyi bir SEO yapmak çok zordur. SEO mevcut işinizi tamamlamalıdır. bir SEO uzmanı ile çalışmanın ikinci adımı referansları kontrol etmektir. Potansiyel SEO’nuzun önceki müşterileriyle olan referanslarını kontrol etmelisiniz.

SEO’nun eski müşterilerinden, faydalı bir kılavuz sağlayıp sağlamadığını ve geliştiricilerle ve tasarımcılarla, UX araştırmacılarla ve pazarlamacılarla etkin bir iş çıkarıp çıkarmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. İyi bir SEO, beraber deneme yapabileceğiniz beraber çalışabileceğiniz ve sizinle işiniz hakkında genel olarak ilgilenen biri gibi hissettirmelidir.

Sadece sitenizi sıralamarda üst sıralara çıkarmamalıdır. Tüm bu teknikler eğer hepsi uyumlu olacak şekilde çalışırsa, uzun sürecektir. Size ve ekibinize, arama motorlarının nasıl çalıştığı konusunda eğitmek isteyeceklerdir. böylece SEO genel iş operasyonların bir parçası haline gelecektir. Üçüncü adım, teknik ve arama deneyimi audit talebinde bulunmaktır.

SEO adayınıza güvenmiyorsanız, onlara sınırlı bir erişim sağlayın. Google Search Console verilerinize ve hatta Analytics verilerinize sınırlı erişim sağlayın. Web sitenizdeki herhangi bir şeyi değiştirmeden önce, SEO için geliştirilmesi gerektiğini düşündükleri şeylerin öncelikli bir listesini vermeleri için bir teknik ve arama deneyimi audit hazırlamalarını isteyin.

Daha büyük bir işletmeyseniz, denetimleri yürütmek ve iyileştirmelere öncelik vermek için birden fazla SEO uzmanını işe alabilirsiniz. Her birinin söyleyeceğini görüp denetimde en iyi şekilde birlikte çalışabildiğiniz kişileri belirleyin. SEO uzmanı, bir yapıyla iyileştirmelere öncelik vermelidir.

1: Sorun, 2: önerilen geliştirme, 3: genel yatırımlar üzerine bir tahmin.

Diğer bir deyişle Geliştiricilerinizin iyileştirmeyi uygulamasını ve Google aramaya ek olarak arama yapanların ve müşterilerin iyileştirmeyi tanımasını sağlamak için gerekli olan zaman, enerji ya da para. SEO uzmanı, tahmini olumlu iş etkisi için hangi teknik kısıtlamaların var olabileceğini daha iyi anlamak için geliştiricilerinizle konuşmaya ihtiyaç duyacaktır. 4: İşletmenize tahmini pozitif etki Bu etki, daha fazla ziyaretçi ve dönüşüm sağlayacak bir sıralama iyileştirmesi olabilir ya da sitenizi ideal hale getirecek ve gelecekte markanızın daha çevik olmasına yardımcı olacak bir back-end değişikliği olabilir.

5: Uygulamayı nasıl yineleyebileceğinize ve geliştireceğinize veya belki de ne yaparsanız başarısız olacağınıza dair hızlı bir plan. Bu teknik ve arama deneyimi auditinin yapısını kapsıyordu. Şİmdi bu audit’lerin her birinden ayrı ayrı bahsedelim. Teknik denetimde SEO’nuz iç bağlantı, tarama kabiliyeti, URL parametreleri, sunucu bağlantısı ve yanıt kodlarıyla gibi başlıklarla ilgili sorunlara yönelik olarak sitenizi gözden geçirmelidir. Eğer sitenizin düzeltilmesi gereken kopya içeriğe sahip olduğundan bahsediyorlarsa, aynı sorgu için rakip olarak görünen URL’leri gösterdiklerinden veya ilk büyümeyi değil uzun vadeli site sağlığı için temizlenmesi gerektiğini açıkladıklarından emin olun. Bunu, web sitelerinde birçok yinelenen içerik bulunduğundan ve bu arama denetiminde sıklıkla sıkıntı teşkil etmediğinden bahsetmiştim. Potansiyel SEO’nuz, arama sorgularınızı markalı veya markasız terimler gibi kategorilere ayırır.

Markalı terimler, işletme veya web sitenizin adının olduğu arama terimleridir. Örneğin; Gmail, bir marka terimidir. “E-posta” araması ise markasız veya genel bir anahtar kelimedir. SEO uzmanı, Gmail gibi marka aramaları için sitenizin marka isminizi bilen müşterilere, tam olarak neye ihtiyaç duyduklarını ve potansiyel olarak müşteriye dönüşebilecek bu aramalarda harika bir deneyim sunmayı hedeflemelidir. Arama motorunun arama sonuçlarında gördüklerinden, bir sonuca tıkladıklarında ve web sitenizi markasız sorgular için kullandıklarında, tüm arama deneyimine yardımcı olan iyileştirmeler önerebilirler.

SEO uzmanı, çevrimiçi rekabet ortamının daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabilir. Size işletmenizin sıralanmasında etkisi olabilecek sorguları önerebilir ama bu aşamada rekabeti ve neden önde olduklarını da göstermeleri oldukça önemlidir. Rakiplerinizin belki de çok fazla yorum içeriği, gerçekten paylaşılabilir içeriği ya da oldukça saygın bir sitesi olabilir.

SEO uzmanı, size bu sorgularda sıralanma tüm arama deneyimi için iyileştirme önerileri sunmalıdır. Eski içeriği güncelleme gibi fikirler sunabilirler. Yüksek sırada olan içeriklerinizden bazıları eski olduğundan, kötü navigasyona, işe yaramayan bir sayfa başlığına veya mobil cihazlara uygun olmadığından, sitenizin geriye düştüğünü söyleyebilirler. Bu sayfaları iyileştirerek ve daha fazla web sitesi ziyaretçisini alıcıya dönüştürüp satın alıp almadığına, mikro dönüşümü yapıp yapamadığına ya da belki de belki de içeriğe abone oluyorlar mı ya da paylaşıyorlar mı diye bakmalıdır. Site içi linklemenizi geliştirin.

SEO uzmanı, en iyi makalelerinizden bazıları ana sayfadan uzak olduğu ve kullanıcılar onu bulmakta zorlandığı için sitenizin sıralamada geriye düştüğünü söyleyebilir. İçeriğinizle iç bağlantılama yaparak bariz şekilde daha görünür olmasını sağlayabiliriz. Hakkınızda konuşulmasını sağlayın. SEO uzmanı harika bir içeriğe sahip olduğunuzu ancak sitenizi yeteri kadar kişinin bilmediğini söyleyebilir. Daha fazla kullanıcı etkileşimi edinmeye çalışabiliriz. Bu, daha fazla potansiyel müşteriyi çekmemize ve belki de sitenize doğal bağlantılar kazandırmamıza yardımcı olabilir. Rekabetten bir şeyler öğrenin.

SEO uzmanı size bunları açıklayabilir. İşte rakiplerinizin neleri iyi yaptıkları:Bununla eşitliğe erişebilir ve potansiyel olarak işe yararlılıkta onları aşabilir misiniz ya da Müşterilere işletmenizin eşsiz değerini daha iyi gösterebilir misiniz? Yine iyi bir SEO, fikirlerin işletmenizi en az yatırımla en iyi düzeye getirebileceğini ve hangi iyileştirmelerin daha fazla zaman alabileceğini, ve uzun vadede büyümeye yardımcı olabileceğini önceliklendirmeye çalışacaktır.

Sizinle ve geliştiriciler veya pazarlamacılar gibi ekibinizin diğer üyeleriyle konuştuklarında, işletmenizin ileride bir yol almasına yardımcı olacaklardır. Bahsetmek istediğim son şey, SEO uzmanlarıyla konuştuğumda, siteyi iyileştirmek için yapılan en önemli şeyin birinin tavsiyesine uymak olmadığıdır. Fikirlerini uygulamak için zaman kazandıran iştir bu. Bir SEO uzmanını işe almaya çalışırken SEO iyileştirme çalışmalarına hazır değilseniz, SEO audit yararlı olabilir. Bu sayede tüm organizasyonunuzun işe dahil olduğundan emin olursunuz. SEO iyileştirmeleriniz kimi kiraladığınıza bakılmaksızın mevcut olmayabilir. İzlediğiniz için teşekkürler. Size ve işinizde başarılar dilerim.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir