Garanti Bankası Bonus HGS İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası

HGS ve OGS Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde ödemenin eylemsiz RFID teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği Türkiye’de 17 Eylül 2012 tarihinde kullanılmaya başlanan bir ücretlendirme sistemidir. Eğer otoyol ve köprüleri kullanmak istiyorsanız ne olursa olsun HGS yada OGS aboneliğiniz olmalı. HGS hesabınıza para yüklemek için Güvence Bankası’nı kullandıysanız otomatikman bakiye yükleme işlemlerini de kullanıyor bilirsiniz.

Bonus HGS/OGS İptali Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre otoyol ve köprü kullanmayacaksanız ya da aracınızı sattıysanız HGS/OGS hesabınıza otomatik yükleme yapılmasını istemezsiniz.

Güvence İnternet Şubesinden HGS/OGS İptali

Güvence Bankası müşterileri bonus kredi kartıyla otomatikman yükleme yaptıkları HGS’yi aşağıdaki adımlarda iptal edebilirler.

  • Güvence Bankası web şubesine giriş yaptıktan sonrasında “HESAP VE ÜRÜN” bölümünde listelenenlerin içinde “OGS / HGS” kısmına girin.

Tanımlar:

Alt Limit: HGS bakiyeniz belirlenen tutarın altına düştüğünde otomatik yükleme yapılması sağlanır. Eğer bu tutarı 1 TL’ye çekerseniz de HGS otomatik yükleme işlemi iptal edilebilir.

Otomatik Ödeme Tutarı: HGS’niz alt limitin altına düştüğünde yüklenecek tutarı temsil eder.

Ödeme Aracı: Burayı değiştirerek HGS’nize yüklemenin kaynağını belirleyebilirsiniz. Toplam varlığı 0 TL olan bir vadesiz TL hesabınızı seçerseniz de HGS otomatik yükleme iptal olacaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir